SAĞLIK

YETERLİ SU TÜKETEMEYENLER İÇİN MEYVELİ BUZ KÜPLERİ

YAZAR : Enyy Dergi

26 Mayıs 2021


Hangi mevsim olursa olsun doğru miktarda su tüketimi oldukça önemlidir. Bir insanın bedeninin %60, kanının ise %90 ‘ı sudan ibarettir. Bilinenin aksine günlük olarak tüketilmesi gereken, evrensel olarak kabul edilmiş bir su miktarı yoktur.

Suyun tüm canlılar üzerinde hayati önemi vardır. Tüm dolaşım, salgı sistemlerinin ve hormonların doğru çalışmasını, ideal kiloya ulaşmayı ve ulaşılan kiloyu korumayı, iskelet yapısının korunmasını, ihtiyaç duyulan minerallerin alınmasını, cildin yenilenmesini sağlamaktadır.

Su içmeyi sevmeyenler, unutanlar ve su içme ihtiyacını fazla hissetmeyenler için vücut sinyaller gönderir fakat biz bu sinyallerin neden dolayı kaynaklandığını anlamlandıramayabiliriz.

Su içmeyi keyifli hale getirmek için;

Telefonunuza su içme hatırlatıcı uygulamaları ücretsiz olarak indirebilir ve uygulama içerisinde bulunan oyuna dahil olabilirsiniz.

Göz önünde sürekli su bulundurup kendinize hedefler koyabilirsiniz.

Ama en keyiflisi buz küplerinin içine mevsimsel meyve ve nane ekleyebilirsiniz. Sunumlarınızı da şık hale getirecek bu öneri ile sevdiğiniz meyvelerin aromasını kazanmış sağlıklı sular elde edebilirsiniz.

Su konusunda çevremizdeki canlılara karşı da duyarlı olmayı unutmamalıyız. Yaz aylarında onlar için mutlaka temiz kaplara su koyup, düzenli takibini yaparak onlarında sağlıklı suya erişebildiklerinden emin olmalıyız.

YETERLİ SU TÜKETEMEYENLER İÇİN MEYVELİ BUZ KÜPLERİ

YAZAR : Enyy Dergi

26 Mayıs 2021

SAĞLIK

İlgili Başlıklar


Copyright 2024