SAĞLIK

YAZ İÇİN DOĞAL PEELİNG

YAZAR : Enyy Dergi

31 Mayıs 2021


Yazın uzun zaman etkisini üzerimizde hissetmemize neden olan bronz ten her zaman popülerliğini korumuştur. Öyle ki tatile gitme, güneşlenme için fırsat bulamayanlar solaryum seansları ile bronz ten rengine hızlıca kavuşmaktadır.

Güneşlenme sonrası ciltte meydana gelen ölü deri soyulması bronz tene giden yolda ufak fakat rahatsız edici bir ayrıntıdır. Ölü deriden kese ile kurtulmaya çalışmak, keseye uygulanan kuvvetin ayarlanamaması sonucu acı verici bir uygulama haline gelebilir. Hazır peelingler içeriğinin bilinmemesi nedeniyle alerjik reaksiyona neden olabilir. Evde hazırlayacağınız sağlıklı peelingler sayesinde bu sorunu kolayca halledebilirsiniz.

Evde kolayca temin edeceğiniz malzemelerle hazırlayacağınız bir kaç pratik tarifi sizin için derledik.

Keyif kahvenizi bitirdikten sonra kalan telveye biraz zeytinyağı damlatarak keyifli ve mis kokulu bir peeling elde edebilirsiniz.

Az miktarda esmer şeker en tatlı en keyifli peeling ürününüz olabilir. Esmer şekeri yumuşak daireler çizerek cildiniz üzerinde ovalamanız yeterlidir.

Hassas ciltler dışında deniz tuzunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeşil çay poşetlerinizi atmayın. Yeşil çay, sıcak su, esmer şeker, eritilmiş hindistan cevizi yağı ile hem peeling yapıp hem cildinizi nemlendirebilirsiniz.

YAZ İÇİN DOĞAL PEELİNG

YAZAR : Enyy Dergi

31 Mayıs 2021

SAĞLIK

İlgili Başlıklar


Copyright 2024