HABERCİ

Üç kaynak pazardan da kötü haber, Rusya kapattı, Almanya yüksek riskli ülke listesine aldı, İngilter

YAZAR : Enyy Dergi

11 Nisan 2021


Türkiye’nin turizmde üç kaynak pazarı olan Rusya, Almanya ve İngiltere’den peş peşe kötü haberler geldi.

Rusya resmen henüz açıklamasa da Türkiye’ye uçuşları Haziran ayına kadar kapattı. Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler listesine aldı. İngiltere 17 Mayıs’ta açılması beklenen uçuşları belirsiz tarihe erteledi

Peş peşe gelen haberlerden en kötüsü Rusya ile ilgili olan.

Türkiye ile ilgili kararın Rusya Bakanlar Kurulu toplantısında alınacağı bilindiği halde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy önce Arnavutluk’a gitti, oradan Rusya’ya geçti. Konuyla ilgili kararın görüşüleceği bakanlar kurulu toplantısı öncesinde yapılması gereken görüşme karar çıktıktan sonra olacağı için sonucu değiştirme olasılığı yok.

Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı

Bu arada Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı.

Almanya bu kararı artan vaka sayısı üzerine aldı. Türkiye ile birlikte Hırvatistan da artık yüksek riskli ülkeler listesine alındı.

İngiltere hayal kırıklığı

İngiltere’de ise Global Travel Taskforce raporu üzerine daha önce 17 Mayıs olarak duyurduğu seyahatlerin açılması tarihini belirsiz bir zamana erteledi.

İngiltere’de hükümetin açıklamaları seyahatlerin 17 Mayıs’da açılmasını bekleyen sektör ve tatilcilerde hayal kırıklığı yarattı.

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy yayınlanan Global Travel Taskforce raporu üzerine uçuş planını 24 Haziran’a ertelediklerini söyledi.

kanak:https://www.turizmgazetesi.com/haber/uc-kaynak-pazardan-da-kotu-haber-rusya-kapatti-almanya-yuksek-riskli-ulke-listesine-aldi-ingiltere-erteledi/

Üç kaynak pazardan da kötü haber, Rusya kapattı, Almanya yüksek riskli ülke listesine aldı, İngilter

YAZAR : Enyy Dergi

11 Nisan 2021

HABERCİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024