HABERCİ

TOSFED Geleceğe Umut Saçıyor Çevre İçin Start Alıyor

YAZAR : SELDA KIRDEMİR

24 Mart 2024


TOSFED Geleceğe Umut Saçıyor Çevre İçin Start Alıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) bünyesinde kurulan Çevre Komisyonu, tüm yarışlarda bölgenin ekolojik dengesini göz önünde bulundurarak, sporun sürdürülebilirliği ve karbon ayak izini en aza indirme hedefiyle yola çıkarak #ÇevreİçinStartAl diyor.

Marmaris Ege Rallisi’ nde devam ettirilen ‘Çevre Bilinçli Eylemler’ hareketiyle Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği, Muğla Atatürk İlkokulu öğrencileri ve TOSFED Kadınlar Komisyonu iş birlikteliğiyle keçiboynuzu içeren tohum topları hazırlandı. Hazırlanan bu toplar yarış ekosistemi içerisinde bulunan görevliler, yarışçılar, takımlar, markalar, sponsorlar ve diğer tüm paydaşlarla birlikte doğaya bırakıldı. Doğaya 1.000 adet bırakılan bu tohumlar yeşerip ağaç olduklarında bal arıları için zengin besin kaynakları olacaklar.

Aynı zamanda çevre için yeni projeler geliştirmeyi görev edinen TOSFED bir çok farklı alanda da aksiyon alarak çevre bilinçli eylemlerine devam ediyor. Her yarışta toplanan atık lastikler (100-150 arası) AKO Grup iş birlikteliğiyle, Art Recyle desteğiyle 5 ton üzerinde yağ, pil, mavi kapak ve kontamine atık geri dönüşüme kazandırılıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nin bir ayağı olan ve 2020 senesinde Marmaris’te gerçekleştirilen WRC Türkiye Marmaris Rallisi’nde alınabilecek en yüksek çevre akreditasyonu olan 3 yıldızı alan TOSFED, çevre bilinçli hareketlerine hız kesmeden devam etmektedir.

TOSFED Geleceğe Umut Saçıyor Çevre İçin Start Alıyor

YAZAR : SELDA KIRDEMİR

24 Mart 2024

HABERCİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024