MODA

TOP ROASTERS İLE KAHVENİN HİKAYESİ CAN ÇAPAR CONCEPT & CAFE 'DE YENİDEN YAZILIYOR

YAZAR : Enyy Dergi

17 Mayıs 2021


Kahve yıllardır en iyi şiirlerin, şarkıların ilhamı, yeni günün ilk kokusu, buluşmak için sebep arayanların anahtar kelimesi, yoğun iş temposuna ara vermenin nedeni, yemeğin keyifli tamamlayıcısı, geleceği öğrenmek isteyenlerin habercisi, hayatlarını birleştirmek isteyenlerin tatlı telaşının başlangıcı olarak hayatımızın en önemli anlarının başlangıcı olmuştur. En önemli kararlar kahve eşliğinde verilmiş, en tatlı anlar kahveden sonra gelmiştir.

Kahvenin tarihi hakkında dolaşan bir çok hikaye bulunmaktadır. Kahve bitkisinin ilk olarak Etiyopya’ da keşfedildiği, içecek olarak da ilk kez Güney Arabistan’da tüketildiği düşünülmektedir.

Kahvenin bize ulaşma serüveni ise 1500 ‘lü yıllara dayanmaktadır. Yemen Valisi Özdemir Paşa tarafından İstanbul’a getirilen kahveye, önce kavrulup daha sonra cezvede su ile pişirerek yepyeni bir boyut kazandırılmıştır.

 

Aslında kahvenin asıl keşif hikayesi şimdi başlıyor.

 

Top Roasters 2015 yılından beri kahve sevenler için heyecan verici bir deneyime ev sahipliği yapıyor. Premium Coffee ve Tarihi Sultanahmet Kahvecisi markaları ile bilinen Top Roasters, kahve lezzetini bir adım öne çıkarmakla kalmayıp, kahveye uyum sağlayacak tatlı lezzetleri de özenle damak zevkinize sunuyor.

 

Sizde bu keşfin bir parçası olup, kahve ve tatlıya verilen değere şahitlik etmek isterseniz Can Çapar Concept & Cafe‘ de Top Roasters ile tanışabilir, hem Can Çapar tasarımlarının hem de Nocturne ve Gusto ürünlerinin yeni sezon trendlerini yakalayıp bu keyfi nefis bir kahve ile taçlandırabilirsiniz.

 

Etiketler:

TOP ROASTERS İLE KAHVENİN HİKAYESİ CAN ÇAPAR CONCEPT & CAFE 'DE YENİDEN YAZILIYOR

YAZAR : Enyy Dergi

17 Mayıs 2021

MODA

İlgili Başlıklar


Copyright 2024