İLİŞKİLER

TAKILMAK

YAZAR : Enyy Dergi

3 Aralık 2020


İlişkinize ne kadar güveniyorsunuz?

Göz önünde olmaktan çekinmiyor, beraber ortak keyifli vakit geçiriyor musunuz? Örneğin sinemaya gitmek, arkadaşlarınızla ortak programlar yapmak! Bunları yapmıyorsanız bu tam anlamıyla bir ilişki olmuyor aslında. Yaşadığınız beraberlikte “göz önünde olmama, görüşmelerin haftada bir, iki günle sınırlı olması” gibi durumlar varsa günümüzde bunun adına TAKILMAK deniliyor.

Son zamanlarda kadın ya da erkek sorumluluk almadan sadece yalnız kalma duygusundan uzaklaşmak adına keyifli vakit geçirdikleri anlık mutlulukların olduğu bir beraberliği tercih ediyor. Bu ilişki tarzını genelde kadınlar duygusallığa dökmek istiyor. Örneğin ilişkinin başlarında “ben özgür bir kadınım” derken geçirilen güzel vakitlerin ardından erkekten bir telefon bekleme moduna geçiyor ve beklenen telefon gelmediğinde ise bunu hırsa çeviriyor. Erkek ise güzel bir gecenin ardından günlük hayatına devam ediyor, bazen yalnız kalma hissinin verdiği cesaretle karşı tarafla iletişime geçmek istiyor, işte bu iletişime geçmek istemelerde kadının bunu normal bir davranış şekliyle karşılaması karşı tarafa bu tarz bir ilişkiye sıcak baktığı imajı vermiş oluyor. Oysa karşı tarafa duyduğu elde etme hırsıyla ruhunun ne kadar yaraladığının farkına varmıyor. Hissedilen güven kaybı, değersizlik bu tarz ilişkilerde kadının ruhuna yara açmaktan başka bir işe yaramıyor. Kendi iç dünyasında “beni tanırsa sever, alışır” düşüncesi yatıyor. Takılmak durumu artık erkeklerin tarzı olduğu kadar kadınların da tercihi olmaya başlıyor.

Enyy dergisi olarak insanların yeni dönem ilişki tarzına bakış açılarını öğrenmek adına Marmaris ve çevresinde ufak bir anket yaparak değerlendirdik. Bakın neler ortaya çıktı?

Anket sonucuna göre Marmaris’teki kadınların %80’i ciddi ilişki istiyor. Takılma durumu pek hoşlarına gitmiyor.

%20’si hayat kısa modunda.

Erkeklerin %65’i takılmak güzeldir diyor.

%20 si ciddi ilişki taraftarı

Geri kalan %15 çok yoğun çalışıyor takılmaya vakit yok.

Sohbet ettiğimiz kadın ve erkeler bu konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi

Man:29 uzun süreli ilişki sıkıyor sorumluluk hissi hoş değil oysa takılmak heyecan veriyor hissediyorsun ilişki ağırlık gibi oluyor rahat ve özgür olma duygusu güzel şey.

Yeşim 35 aslında yalnızlığa hepimiz alıştık, aynı evde uzun süre beraber olma duygusu sinir bozucu oluyor örneğin evimde rahat hareket etmesi beni sıka biliyor uzun ilişkilerde batıyor hareketleri, ama bir yandan neden ben evlenemiyorum da demeden geçemiyorum☺

Nedim:32 benim kız arkadaşım ciddi bir ilişki istemediği için böyle kimsenin haberi olmadan gizli bir ilişki içindeyiz yaşça kendisinden küçük olmam onu için gözler önünde ilşki yaşamak için engel bende onun bunu kabulleneceği zamanı bekliyorum.

Hayat: 1 yıllık bir beraberliğim var erkek arkadaşım bağlanma korkusu yaşayan biri ilgisi sevgisi son derece güzel fakat ilişkimize ad koymaktan kaçınıyor onu kaybetmek istemiyorum ama bu tarz bir ilişkinin içinde olmak yoruyor ve üzüyor bir taraf hep mutsuz ve yarım kalıyor.

Teamülsüzlüğümüz iş aile arkadaş derken özel hayatımıza da yansıyarak, sohbeti paylaşımı unutur olduk.

Daha çok ben mantığındayız ben ve keyfim dediğimiz yaşantımızda

Keyfin anlamı nedir?

Bir sonraki sayımızda takipe kalın

TAKILMAK

YAZAR : Enyy Dergi

3 Aralık 2020

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024