YAŞAM

RÜYA NEDİR ?

YAZAR : Enyy Dergi

22 Kasım 2023


Google aramalarında en fazla aranan sözcük “Rüyada”, “Ben Neden…?” ve “Nasıl olunur? “soruları olurken rüyaların soruluyor olması psikolojimizin daha bozulduğu ya da haberci rüyaların artığını mı gösteriyor? Bizde google konuyu arattık işte çıkan sonuçlar

DOKTORLAR

;Rüyalar, değişik psikolojik yaklaşımlara göre farklı farklı değerlendirilir. Bazı araştırmacılar rüyaların tamamen anlamsız, birbirlerinden bağımsız ve bağlantısız düşünce ve imajlar olduğunu ileri sürerler. Bunlara göre rüyaların hiçbir anlamı ve özelliği yoktur.

DİN ADAMLARI

İslam anlayışına göre Hz. Muhammed’e vahiy ilk olarak rüya şeklinde gelmeye başlamış ve her gördüğü rüya, ertesi gün aynen gerçekleşmiştir. Bu yüzden de rüya, peygamberliğin bir cüzü olarak değerlendirilir.

BİLİM ADAMLARI

Rüya bilimsel olarak nedir? Uyku esnasında zihinde oluşan, duygu, düşünce, algı, ve hayal bileşenlerinden oluşan bir deneyimdir. Rüyalar genellikle görsel, işitsel, dokunsal ve duygusal unsurlar içerirler

ARAŞTIRMACILAR

Rüyalar, değişik psikolojik yaklaşımlara göre farklı farklı değerlendirilir. Bazı araştırmacılar rüyaların tamamen anlamsız, birbirlerinden bağımsız ve bağlantısız düşünce ve imajlar olduğunu ileri sürerler. Bunlara göre rüyaların hiçbir anlamı ve özelliği yoktur.

RÜYA NEDİR ?

YAZAR : Enyy Dergi

22 Kasım 2023

YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024