top of page

WatsApp kullanıcıları dikkat!

Güncelleme tarihi: 11 Oca 2021

WhatsApp popüler mesajlaşma uygulaması, yeni güncelleme sözleşmesi kullanıcılarını kaybediyor. Yeni watsApp Facebook ile verileri paylaşmak için kullanıcıları zorunlu tutuyor. Fakat bu zorunluluk WhatsApp, Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki kullanıcılara bu durumu zorunlu yapmayacak. Ancak Türkiye dahil pek çok ülkede kullanıcılar WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için 'Kabul et’e basmak durumunda.

Kullanıcıların "Kabul Et" sekmesine tıklayarak, 8 Şubat'ta yürürlüğe girecek yeni koşulları ve gizlilik ilkesini kabul etmiş olacağının aktarıldığı bildirimde, "Bu tarihten sonra, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecektir.

Peki bu sözleşme neler içeriyor

Kullanıcıların bir kısmı ‘’zaten takip ediyor bilgilerimiz ellerinde var’’ derken, bir kısmında ‘sakınacak neyim var? demekte.

Fakat güncellemede önemli olan kısım facebook şifresinin bir parçası olan whatApp ,diğer facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu bilgi paylaşımında bulunur, kısmına dikkat etmek gerekir.

WatsApp ,özel konuşmalar, fotoğraf, video, şifreleriniz, banka numaralarımız ve daha birçok kişiye ait özel paylaşımlarımızın olduğu sosyal ağ bu sözleşmeyle bütün bunları legal hale gelmesi kapsıyor.

Büyün bunlar rahatsızlık uyandırırken birçok kullanıcı artık farklı uygulamalara taşındı.


Etiketler:

bottom of page