top of page

Vatandaştan kazlara paket servis"

Güncelleme tarihi: 3 Ara 2020
Azmak Nehrinin kazlarına ve ördekleri ne aç kalmaktan duyarlı vatandaşlar ekmek vererek sahip çıkıyor.


Muhteşem doğası denizi güneşi ve Azmak Nehri ile adeta bir yüzü cenneti olan Akyaka'da en çok ilgiyi gören nehrin sevimlileri yüzlerce kaz  ve ördekler. Ancak onlarda bugünlerde sıkıntı yaşıyor.Korona virüsü tüm toplumu etkilediği gibi hayvanları da zora soktu. Özellikle sokakta yaşayan bir çok hayvan aç kaldı.

Azmak Nehri kıyısında yasakların olmadığı zamanda restoranlar da oturan vatandaşların attığı ekmekleri yiyerek beslenen kaz ve ördekler  yasakların başlaması kapatılan iş  yerleri ile birlikte hayvanlar da sıkıntı yaşamaya başladı.


Vatandaşlar, " Kazları çok seviyoruz ama onların da ekmeğe ihtiyacı var. Evimizde kalan bayat ekmekleri paket servis yaparak ayaklarına kadar getirip hizmet ediyoruz" diyerek espri yapmayı ihmal etmediler.


Akyaka Azmak Nehri kıyısındaki tüm restoran büfe lokantaların kapanması nedeniyle nehrin sevimli simgeleri olan kazlar da aç kalmıştı.  Vatandaşlar yanlarında getirdiği bayat ekmekleri kazları besleyerek blr nebze de olsa onların aç kalmalarını önlüyor.


Haber /fotoraf :Cemal Köyük

Etiketler:

bottom of page