top of page

MARMARİS 'İN MUHTEŞEM KOYLARI

Güncelleme tarihi: 9 Ağu 2022


Baktığınızda gözlerinizi kamaştıran Marmaris koylarına sizin için kısa bir tur düzenledik.  Ekincik teknesinin kaptanlığını üstlenen  yılların deneyimli kaptanı Anıl Berk’le birlikte" Vira Bismillah "dedik. Masmavi bir deniz sabahınıza huzur saçarken özenle seçilmiş nefis koylarda molamıza başladık. Şahane deniz muhteşem manzarasıyla konakladığımız koy akvaryum temizliğindeydi.Yüzerken dibini gördüğümüz mis gibi bir deniz de yarım saatlik bir mola verdik. Yerli ve yabancıları ağırlayan teknede turistlerin gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Denizin güzelliği karşısında hayranlıkları gözlerindeki bakışlarında anlaşılan yerli ve yabancı misafirlerle sohbet etme fırsatı buldum sohbet esnasında " Bir sene boyunca biz bu koyların hayalini kuruyoruz." cümlesi ne kadar şanslı olduğumuza vurgu yapar gibi oldu.

Dakikalarca etrafı izlerken denizin güzelliği yanında koyların yeşillikleri bir bütün olmuştu adeta.

Tekne hareket ederken yeni noktamızı bizde gelen turistler kadar merak etmeye başladık. Turumuzun ikinci koyu havuz gibi duru ve cam gibiydi,Ege kıyılarında daha güzelik yoktur iddasında bulunacağımız bu güzel koyda muhteşem manzara eşliğinde denize daldık, sonrasında öğle yemeği servisi başladı, deniz acıktırdığından mı ,yoksa turlardaki makarnada özel bir lezzet mi var ?bilemedik ama bir ara makarna tarifi için mutfağa dalmak istedik.

Günboyu gezdiğimiz koyların son durağı Turunç köyünde mola vereikten sonra Marmaris'e doğru yola çıktık


Gün boyu birbirinden güzel koylarda yüzme şansı veren EKİNCİK teknesi Turumuzda bizi konuk eden Ekinci günlük teknesi sahibi Osman Ekinci ve eşi Durkadın Ekinci tur boyunca sıcak, samimi ve güzel yüzünü bizden esirgemedi. Kendilerine teşekkür ederiz. ekibine bu güzel tur ve güler yüzü için Enyy Dergisi adına teşekkürlerimi sunarız ayrıca

Fotoğraf;Selcuk Tuz


bottom of page