top of page

MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 10 KİTAP


Kitap okumak kazanılması kolay, vazgeçilmesi oldukça zor bir alışkanlıktır. O kadar çok okunacak kitap vardır ki okuyucular başka kitaplara geçmek için acele ederler. Bir insanın hayal gücüne dokunmanın en kolay ve en keyifli yoludur okumak. Düşünsenize hiç tanımadığınız bir insanın en kutsalına hayal gücüne şahit oluyor ve kendinizle bütünleşebiliyorsunuz. Enyy Dergisi ekibi olarak mutlaka okumanız gereken kitapları sizin için derledik.


Bülbülü Öldürmek;

Harper Lee'nin klasiği, başlı başına okunması gereken nadir mükemmel romanlardan biridir . Merkezi çatışmalarının ve olay örgüsünün her daim yeşil doğasıyla daha da yükselir; küçük bir güney kasabasının ırkçılık ve adaletsizlikle mücadelesinin hikayesidir.


1984;George Orwell tarafından . Orwell'in gelecekteki bir toplumun en kötü durumda nasıl görünebileceğine dair hayal gücü, modern zamanlarla bazı şok edici benzerliklere sahiptir. Bu distopik hikayede, akılsız itaat kuralları ve ana karakter kendini yoldan çıkarken, rejim ezilir.


Karamozov Kardeşler;
Hayatınızda en az bir epik Rus romanı okumalısınız; bibliyofil tüzüğünde var. Ve epik bir Rus romanı okuyacaksanız, onu Karamazov Kardeşler yapın . Dostoyevski'nin bu 19. yüzyıl insanlarını yakından tanıdığınızı hissettirme yeteneği, onun insan psikolojisi konusundaki esrarengiz bilgisinin bir kanıtıdır. Hikaye bir şekilde ekonomiyi, aile bağlarını, maneviyatı ve ateizmi ve bir düzine başka ana temayı, bir kez bile ağır bir iş yapıyormuş gibi hissetmeden inceliyor.


Jane Eyre;Muhtemelen tüm zamanların en etkili kurgusal kadın kahramanlarından biri olan Jane Eyre, sorunlu çocukluğuna ve bastırılmış Viktorya toplumuna rağmen güçlü, kırılmamış bir kadındır.


Gurur ve Önyargı
Tüm zamanların en ünlü romanlarından biri olan Gurur ve Önyargı, görgü ve nezaketin son derece önemli olduğu bir dünyada iki karşıt karakterin flörtünü anlatıyor.


Uğultulu Tepeler;
Emily Bronte . Bu kitabı çekici kılan tek şey doğrusal olmayan anlatı değil. Trajik bir