top of page

MUĞLA’NIN ŞAHİNLERİNE YENİLERİ KATILDIMuğla İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Denetleme Amirliği tarafından bu yıl düzenlenen Motosikletli Polislerin Şahin eğitimleri 6 haftanın sonunda başarı ile tamamlandı. Kursu başarı ile bitiren 3 kursiyere kask ve sertifika hediye edildi.

Muğla merkez ilçesi, Marmaris, Bodrum, Milas, Yatağan, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ilçelerinden gelen Trafik şubeye bağlı aralarında 4 kadın polisinde olduğu 20 motosikletli trafik polisine 'İleri ve Güvenli Sürüş' eğitimi verildi.

Muğla’nın ilçelerinden Marmaris’e bağlı İçmeler Mahallesinde 'Şahin' olarak bilinen 20 motosikletli trafik polisine 'İleri ve Güvenli Sürüş' eğitimi verildi. Polisler, kurulan zorlu parkurları geçmek için çaba sarf ettiler, düştüler, yaralandılar ama pes etmeden kursu tamamladılar. Özel parkurlar kurulan kurs alanında ambulans ve sağlık ekipleri hazır bulundu. 6 hafta süren Eğitim süresince her gün yaklaşık 8 saat parkurda çalışarak hem motosiklet kullanımının incelikleri, araç bakımı, güvenli sürüş gibi bilgiler edindiler. Tüm parkurları tamamlayan 20 polis eğitim sonrasında yazılı ve uygulamalı sınava tabi tutularak sertifika almaya hak kazandı. 20 polisin içinden 1. Marmaris Trafik Şubeden Polis memuru Mustafa Ekici oldu. Kurs ta başarı gösteren polislere İl Trafik Şube ve Bölge Müdürü Ferhat Demiriz, Marmaris, İlçe Emniyet Müdür Vekili Oktay Kapsız, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Aycan Çakır, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Çam, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Dnz.Yüzbaşı Uğur Özdoğan tarafından kask ve sertifika hediye edildi, kursu veren eğitmenlere de hediyeler takdim edildi.

29 Ocak 2021 saat 14.30 da başlayan Motosikletli trafik timleri sürüş teknikleri eğitim bitiş töreni saygı duruşu, istiklal marşı, kurs eğitmenlerine hediye ve teşekkür, dereceye girenlere hediye ve sertifika teslimi ile başladı. Sertifikalarını alan Şahinler kurs gördükleri parkurda adeta şov yaptılar. Aynı motora üç polis bindi, hızla ilerleyen motorun üzerinden ateş etti, kendini göstermeden motorun yanına saklanarak tek eliyle motoru kullandılar, motor üzerinde Türk Bayrağını dalgalandırdılar.

Şahinlerin kursunda birinci olan Marmaris ilçe Emniyet müdürlüğüne bağlı Trafik şubede görevli Mustafa Ekici ‘’ 8 yıldır motosiklet kullanıyorum, bu kursta hocalarımız sayesinde daha ileri sürüş teknikleri öğrendik, çok bilgi edindik, dolu dolu bir kurs geçirdi, sayın müdürümüzün de söylediği gibi bundan sonra çok daha güvenli bir şekilde görevimizin başında olacağız, milletimize hizmet edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Marmaris’te şu anda görev yapan trafik şube de 10 Yunuslar da 10 motorize ekip var.

Sertifikalarını alan Şahin polisler görev yaptıkları ilçelere döndüler.

bottom of page