top of page

MARMARİSLİ GENÇLER DİZİLERE Mİ ÖZENDİ?


Muğla’nın Marmaris ilçesinde Sarıana mahallesinde bir grup genç filmlere özenircesine bir çete kurmaya çalışırken Polislere yakalandı.

Özellikle televizyonlarda yayınlanan bir takım mafyavari dizilerinde çetelerin olması mı özendirdi bu çocukları? Yaşları 15 ile 20 arasında değişen çocuklar bellerinde silahlar ile çocuk parkının etrafında toplu halde dolaşınca tedirgin olan vatandaşlar hemen polisi aradı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ekipleri tarafından yapılan dijital ve fiziki takip sonucunda 12 genç tespit edildi, kimlikleri belirlenen en büyüğü 2000 doğumlu en küçüğü 2005 doğumlu gençlerin polisteki sorgusunda 6 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

12 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen operasyon kapsamında suça sürüklenen çocuklar 13 Ocak 2021 de Marmaris Adliyesinde Hakim karşısına çıkarıldı. Çocukların yaşlarının küçük olması ve pişman olduklarını belirtmeleri üzerine denetimli serbestlik şartı ile tahliye edildiler. Yaşları 18 den büyük olan gençlere ise idari para cezası kesildi.


bottom of page