top of page

MARMARİS CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ YÜRÜTTÜĞÜ FİLM GİBİ OPERASYONİçişleri Bakanlığı tarafından son dönemlerde gerçekleşen dolandırıcılık olaylarına yönelik operasyonel çalışmaların yapılması talimatı sonrası Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları istihbarı çalışmalar sonucu Marmaris’te de bir vatandaşı dolandırdığı ileri sürülen şüpheliler hakkında elde edilen deliler sonrası Marmaris Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile şüphelilerin yakalanması için start verildi. 2020 Temmuz ayında 5 ilde yapılan operasyon sonucunda 17 kişi yakalanıp Marmaris’e getirilmişti getirilen 17 kişiden 10’u tutuklanmıştı. Yine aynı operasyonun devamı olan Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin çalışmaları sonucu Şanlıurfa ve Mersin illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskın yapılarak ele geçirilen şüpheliler Marmaris Adliyesinde hakim karşısına çıktı.

Dolandırıldıklarını anlayan mağdur vatandaşların talepleri sonrası Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Şüphelilerin yakalanması için sivil özel ekip kuruldu. Mağdurların adreslerinde, yol güzergâhlarında iz takibi yapan ekipler, 7 aylık teknik ve fiziki takip sonrası çete üyesi oldukları düşünülen şüphelilerin adreslerine ulaştı.

Asayiş Şube Yankesicilik Büro Amirliği bünyesinde kurulan İçlerinde Marmaris Asayiş Şube polislerinin de olduğu özel ekip, şüphelilerin Mersin ve Şanlıurfa illerinde olduğunu tespit ettikten sonra ilgili savcılıktan alınan talimat sonrası operasyon için harekete geçildi. S.D., C.A., İ.H.A, A.A., H.G ve Y.U isimli şüpheliler Mersin ve Şanlıurfa illerinde belirlenen adreslerine düzenlenen operasyon ile yakalanarak Muğla’ya getirildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından birisi kadın toplam 6 kişi nitelikli dolandırıcılık iddiası ile Marmaris Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerin daha önce de nitelikli dolandırıcılık suçundan kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

bottom of page