top of page

KAHVE SEÇİMİNE GÖRE KARAKTER ANALİZİ
#Kahve ile karakterler arasında bir bağlantı bulunduğu düşünülmektedir. Sinirli yapıya sahip olanlar sert ve sade kahveyi tercih ederken neşeli yapıya sahip olanlar seçimlerini aromalı kahvelerden yana kullanmaktadır.

Kahve seçimine göre karakter analizi;


Türk Kahvesi;Türk kahvesi seven kişiler genellikle sıcak kanlı ve sohbet etmeyi seven kişilerdir. Bu kişiler yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve Türk kahvesi sosyalleşmelerinde iyi bir bahanedir.


Soğuk Kahve;

Soğuk kahveyi seven kişiler kalıplaşmış tercihlerden uzak durur ve oldukça dobradırlar. İddialı olmaktan her zaman hoşlanırlar. Hayatlarına karışılmasından nefret ederler.

Latte;

Latte sevenler genellikle kolay karar alamayanlar kişilerdir. Bu nedenle süt ve kahvenin doğru oranda olduğu latteyi tercih ederler. Çünkü hem süt hem kahvedir. Karar almaları gerekmez.Mocha;
Yaratıcı ve eğlence sevenlerin tercihi olan mocha kahve sevmeyenlerin yine de uyandıracak bir şeyler arayanların tercihidir.Espresso;

Gerçek kahveyi sevenlerin tercihi espressodur. Sert, kuralcı kişilikler genellikle espressodan yana tercihlerini kullanırlar.
Frappuccino;Neşeli ve mutlu insanların tercihidir. Genellikle kahve bahane dondurma şahane fikrindedirler.Macchiato;Macchiato sevenler gelenekselcilerdir. Çılgınlıktan asla hoşlanmazlar.
bottom of page