top of page

HAFTA SONU SORUNSALI


Hafta başından beri iple çektiğimiz hafta sonu geldi. Havalarda sıcak gidiyor. Gönlümüzce tadını çıkarmak için hiçbir engel yok kısıtlamalar dışında. Kısıtlamalara bağlı olarak tüm planlarımızı eve kaydırmak zorunda kalınca ne yapacağımızı da bilmez olduk doğal olarak. Madem bizim dışımızda planlarımızı iptal olmasına neden olan bir durum var o zaman bizde ne zamandır ertelediklerimizi tamamlayalım ne dersiniz?

Kısıtlama günlerini nasıl değerlendirebiliriz?

Bir çok psikoloğa göre yaşam alanlarımızı zaman zaman değiştirmek bize yenilenme duygusunu yaşatır. Yani gözünüze bir odanızı kestirin. Var olan eşyalarınızı şöyle bir inceleyin. Eğer gözünüze kalabalık geliyorsa Feng Shui tekniğiyle odanızı arındırın.Emin olun uzun süre o odadan çıkmak istemeyeceksiniz. Eşyalarınız yeterli bir miktarda ise tabloları diğer odadakilerle değiştirip, objeleri farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Ama bu beni kesmez diyorsanız odalarınızın yerlerini değiştirebilirsiniz. Yeni bir eve taşınmış hissini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Evin dekorasyonu ile ilgili bir sorunum yok diyorsanız o zaman dolabınıza doğru yol alın. Çekmeceleri ve dolapları biraz karıştırın. Bu hem alışveriş alışkanlığınızla ilgili size bilgi verecektir hem de kullanmadığınız eşyaları kaldırmanız için iyi bir fırsat olacaktır.

Çocuklar için kaliteli zaman geçirmek için hemen harekete geçin.

Çocuklarınız sizinle oynadıkları oyunlarda hem öğrenir hem de inanılmaz keyif alır.

Neler yapabilirsiniz?

İki su bardağı nişastayı derince bir kaba koyun üzerine bir su bardağı su ekleyin ve karıştırın. Bu homojen karışım su içerisinde çok sert elinize aldığınızda ise çok akışkan kıvamlı bir sıvıdır. Çocuklar hem eğlenecek hemde motor becerileri gelişecektir.

Boş kağıt havlu ruloları ve biraz boya ile hayvanlar tasarlayabilirsiniz.

Duvara yapıştırdığınız kağıtların üzerine beraber resimler yapabilirsiniz.

Ben kendime zaman ayırmak istiyorum diyenler için;

Bir kitaba başlayabilir, yeni bir dil öğrenmek için ilk adımı atabilir, kara kalem çizim denemeleri yapabilir,doğal cilt bakım ürünleri hazırlayabilir,evde spor yapabilirsiniz.

Hatta bu hafta sonunu yeni bir başlangıç yapmak için kullanabilirsiniz. Detaylı plan yapabilmenz için iki gün yeterli olacaktır. Her zaman bir üst versiyonunu hedefleyenler için vazgeçilmez bir imkan olan hafta sonlarını iyi değerlendirmeniz dileğiyle..
bottom of page