top of page

Deli kadınlar iyidir.

Güncelleme tarihi: 6 Ara 2020


Deli kadınlar iyidir.

Çünkü ne kahkahaları tutsak,

Ne göz yaşları sınırlı,

Ne arzuları mahpus,

Ne öfkeleri prangalıdır. Demiş Ahmet Arif.

Deli kadınları sevin derler, deli kadınlar dümdüzdür kimseye kendini beğendirme gibi bir takıntıları olmadığı gibi çevresindeki her şeyi olduğu gibi severler kabul ederler. Yargısızdırlar bazen ağlamaktan bazen de gülmekten gözlerindeki yaşlar hiç kurumaz deli kadınların. Sorgusuz sualsiz severler hayatlarına girenleri, çıkar gözetmeden ben onun için ne yapabilirim diyenlerdir deli kadınlar. Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğime deli olayımda dünya benim kahrımı çeksin dediklerini sanmayın sakın, dünyanın öbür ucundaki aç bir çocuk düşüncesi günlerce huzursuz edebilir bu kadınları.

Dostlukları çok güçlüdür hayatlarına kolay kolay kimseyi almazlar ama selam verene de yardım etmekten geri kalmazlar. En çok bu kadınlar yemiştir dost, arkadaş kazıklarını yine de uslanmazlar işte adı üstünde deli kadın. Canın sıkılınca iyi bir dinleyici, sağlam bir omuz bazen sağlam eleştirici ama en çok ta eğleneceğin sır küpüdür deli kadınlar.

O ne der? Ayıp mı oldu acaba? Sevgilim beni aldatıyor mu? Bu kaç para? Gibi sorular sadece ışık hızıyla gelir geçer zihinlerinden. O ne derse desin, aman niye olacak ki, aldatırsa kendi kaybeder, aman bir daha mı geleceğim dünyaya alayım geçsin cevapları zaten cepte hazırdır.

Ahh birde aşık olur bu kadınlar ki eyvah ki eyvah, hem en çok beni sevsin derler hem de çok sıkmasın isterler. Hem yanımda dursun bana sahip çıksın derler hem de ay ne alaka canım ben kendime sahip çıkamıyor muyum derler. Ama aşk yine en çok deli kadınlara yakışır.

Hayatınızda illa ki vardır bir ya da daha fazla bu kadınlardan onları sevin çünkü düşünce ilk onlar koşar.

Unutkandırlar arayıp sormamaları sizi sevmiyor anlamına asla gelmez zaten sevmediklerini çat diye söyleyip belli ederler.

Deli kadınlar iyidir zira en güzel onlar sever en güzel onlar güler ve en çok onlarla eğlenirsiniz.


bottom of page