Aile dizimi

Reiki

ki ile kendinizin şifacısı olabilirsiniz...

Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkında lığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç kimsenin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir

Japonca bir sözcük olan Reiki "Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına geliyor. 1900'lü yılların başında Japon bir rahip olan Dr. Mikao Usui tarafından, çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıktığı söyleniyor. Bugün dünyada iki milyondan fazla kişinin reiki ile daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürdüğünü dile getiren Reiki Master Özlem Demir, "Reiki bir din ya da inanç şekli değildir ve her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir" diyor. Reiki bir güç ve enerjidir. Reiki bir yönüyle evrensel yaşam enerjisi, diğer yönüyle evrensel yaşam enerjisinin yönlendirme (kanalize etme) yetisidir. Özetle reiki bir ruhsal şifa tekniğidir.

- Siz reiki ile nasıl tanıştınız ve bu alanda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

12 senelik finans ve muhasebe geçmişimden sonra kişisel gelişim, melek koçluğu, geçmiş yaşamı şifalandırma, astroloji, NLP, Kuantum ve aile dizimi derken kendimi boyut atlamış bir hayatın içinde buldum. Hayatımdaki önemli dönüşümler sonucu yaşam biçimi haline gelen bu yolda perdenin ardındaki büyülü dünyayı keşfetmeye, evrene ve insana dair cevapları araştırmaya, öğretilerin ve enerji sistemlerinin sunduğu deneyim ve bilgileri danışanlarımla paylaşıyorum. Kurucusu olduğum Bornova Reiki merkezinde Usui Reiki, Kundalini Reiki, Ra-Sheeba, Aile Dizimi gibi birçok enerji sistemi ve öğretinin eğitmenliğini yapıyorum. Aynı zamanda dijital dergi iDergiRujj'da aylık astroloji yorumları yazdım.

Beni birçok danışanım yaşam koçu, ilişki danışmanı, melek terapisti, reiki şifacısı ve astrolog olarak adlandırıyor. Bana sorarsanız, "Ben bu dünyaya insanlara daha iyi olabilmeleri ve hissedebilmeleri için bir kanal açmaya ve rehberlik yapmaya geldim, size gerekli deneyimi yaşattıktan ve rehberlik yaptıktan sonra sizinle tatlı tatlı vedalaşıp başka hayatlara kaynaklık yapacağım" diyorum.

-Bu ruhsal şifa tekniği uygulayıcılara ne vaat ediyor?

Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkında lığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiçbir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeler. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir.

-Enerji ile nasıl bir ilişkimiz var?

Kendimizi güçlü ya da güçsüz, uyumlu ya da uyumsuz, huzurlu ya da huzursuz hissetmemiz ne kadar enerji aldığımıza ve bu enerjinin bedenimizde ne kadar serbest dolaştığına bağlıdır. Reiki uygulamaları sırasında yaşam akışınızda belirgin farklılıklar olacaktır. Reiki'yi kullandıkça yaşamınızın doğal akışındaki ilerleyişine siz de tanık olacaksınız.

Özlem Demir Kimdir?

12 senelik finans ve muhasebe geçmişinden sonra Özlem Demir kişisel gelişim, geçmiş yaşamı şifalandırma,NLP, Kuantum ve Aile Dizimi terapist ve danışmanlığı derken kendini boyut atlamış bir hayatın içinde bulmuş ve onu en çok mutlu eden şeyin yaşam amacına ulaşması olduğunu fark etmiş. Hayatındaki önemli dönüşümler sonucu yaşam biçimi haline gelen bu yolda; perdenin ardındaki büyülü dünyayı keşfetmeye, evrene ve insana dair cevapları araştırmaya, öğretilerin ve enerji sistemlerinin sunduğu, çalışmalarından edindiği deneyim ve bilgileri paylaşmaya danışanlarıyla paylaşıyor. Şu anda kurucusu olduğu Bornova Reiki merkezinde Usui Reiki,Kundalina Reiki,Ra-Sheeba, Aile Dizimi gibi birçok enerji sistemi ve öğretinin eğitmenliğini yapıyor.

Onun birçok danışanı, onu, ilişki danışmanı, ilişki terapisti, reiki şifacısı olarak adlandırıyor. Ona sorarsanız: ‘’Ben bu dünyaya insanlara daha iyi olabilmeleri için bir kanal açmaya ve rehberlik yapmaya geldim, size gerekli deneyimi yaşattıktan ve rehberlik yaptıktan sonra sizinle tatlı tatlı vedalaşıp başka hayatlara kaynaklık yapacağım" diyor.

Aile Dizilimi ve Reiki Uzmanı Özlem Demir geçmişten gelen birçok negatif karmayı tedavi ederek bireylerin daha mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmesini sağlıyor.

Mutlaka bir yerlerden kulağınıza çalınmıştır ‘Aile Dizimi Terapisi’ lafı. Peki, aile dizimi terapisi gerçekten nedir? Nasıl uygulanır? İşte tüm bunların cevabını, Aile Dizimi Terapisti Özlem Demir veriyor. İnsanlara geçmişinden kalan negatif mirasın terk edilerek yerine pozitif sevgi enerjisi vermeyi amaçlayan Aile Dizimi hakkında bilgi veren Özlem Demir, “Hellinger Terapisi olarak da tanınan, ‘Familien Aufstellung’ adıyla 90’lı yıllarda Almanya’da ortaya çıkmış olan Aile Dizimi Terapisi, ailenin kuşaklar boyu, birbirlerine görünmez bir bağla bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Bireyi içinde doğduğu ailenin şekillendirdiğine inanan bu anlayış, ailenin bireyler arasında sevgi sistemleri oluşturduğunu ileri sürmektedir. Bu anlayışa göre düşünsel, davranışsal ve psikolojik edimlerimizin belki çoğuna, içinden çıktığımız kök ailede bozulan sistemler neden olmaktadır” dedi

SOYAĞACINA DİKKAT!!

Soyağacının hayat akışınızı bozarak bireyin mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmesini engellediğini açıklayan Demir, “Yaşanan ölümler, intihar, cinayet, cinsel taciz, tecavüz, boşanmalar, terk, kavuşulmayan aşklar, düşük, çocuk aldırma, gasp, haksızlık gibi olaylar ve kin, öfke, nefret, keder, korku, vicdan azabı gibi yaşanmış duygular sevgiye dayalı sisteminin akışını bozmaktadır. Çocuklar da bu tür negatif duyguları soyağacından devralabiliyorlar. Peki, aile dizimi çalışması nasıl uygulanır? İlk olarak aile dizimi çalışmasından geçen kimselerde eşleri, çocukları, ebeveynleri ve kardeşleriyle ilişki yeni baştan, yeni doğan bir bebeğin saflığı ve sıcaklığıyla kurgulanmakta, geçmişle kurulu negatif bağlar kesilerek, kopukluklar onarılarak derin bir içsel huzura kavuşulmaktadır” açıklamasını yaptı.

İYİLEŞTİREN ÖĞRETİLER

Aile dizimiyle korkular, zayıflıklar, özgüven sorunları, öfke, kin, soğukluk ve katılık gibi duyguların müteakip bir yıl içinde yerini kendine güven, güçlü duruşa ve kararlılığa, sıcak, yumuşak ve uyumlu davranışlara terk etmekte olduğunu açıklayan Demir, “Böylece yaşam yeni baştan daha enerjik ve dünyayla barışık, yeniden yapılanmaktadır. Aile dizimi terapisi, ‘bütünün her parçası bütüne ait tüm bilgiye sahiptir’ ilkesinden hareket eder ve çözüm odaklı bir çalışmadır. 6-8 kişiyle yürütülen bir grup çalışmasıdır. Katılımcıların bir çeşit ‘temsilcilik sistemi’ içinde bulunarak hem sisteme hem de kendilerine farkındalıklar ve görünür faydalar sağlayabilmektedir. Kişinin aile matrisi içinde enerjetik akışı bloke eden birçok unsurun sistem içinde dengelenmesi ile olumlu sonuçları bir ya da birden çok segmentte kendini göstermeye başlamaktadır” ifadelerini kullandı.

REİKİNİN GÜCÜ

Reiki kelimesinin ise Japoncada transandantal ruhun enerjisi yani kozmik yaşam enerjisi anlamına geldiğini ifade eden Demir, şunları söyledi: “Reiki, yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekâmül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.”

ELLERLE ŞİFA

Ellerle şifa verme sanatının çok eski bir sanat olduğunu ve insanların bunu zamanın başlangıcından buyana kullandığı bilgisini veren Demir, “Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren özen ve sevgi iletir. Bu enerji birçok isimlerle bilinir. Çin’de chi, Hindistan’da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından reiki olarak bilinir. Bazı peygamberlere atfedilen şifa mucizeleri ve bu metodun günümüze aktarılmasını sağlayan Doktor Mikao Usui’nin Hıristiyan olmasından yola çıkarak reikiyi bir dinle bağdaştırmak kesinlikle doğru değildir. Reiki bir din ya da mezhep değildir. Ancak tüm dinlerle bir uyum içindedir. Dini, ırkı, milliyeti, cinsiyeti ve yaşından bağımsız olarak herkes reiki şifa gücünden yararlanabilir ve herkes reiki uygulayıcısı olabilir” şeklinde konuştu.