top of page

Önce sağlık diyoruz her zaman dediğimiz gibi.


DEMET KIZIL / Editör
DEMET KIZIL / Editör

Bilim kurgu senaryolarını aratmayacak bir yılın üzerinden daha başımıza neler gelecek diye düşünür hale geldik. Hayat gailesi içinde unuttuğumuz çoğu şeyin önemini hatırlattı bize pandemi süreci. Önce sağlık diyoruz her zaman dediğimiz gibi…

Değerli okuyucularımız bu sayımızda pandemi döneminde değişen alışkanlıklarımız, Covid-19 un psikolojimiz üzerindeki etkisi, değişen dünya düzeni, pazarlamada stratejiye yöne verenler, yapay zeka, moda, güzellik, sağlık, diyet ve tabii ki astroloji üzerine bir çok konuya değindik.

Çok özel konularımız ve konuklarımız sizler için yazdı, anlattı. Bu süreç tüm dünyayı ele geçirdi ne yazık ki ülkemizden onbinlerce kilometre uzaklıktaki bir ülkede de yaşanıyor, sınır komşumuzda da, karşı mahallemizde de. Bu süreci sağlığımızı kaybetmeden atlatabilmek, en önemlisi ruh sağlığımızı koruyabilmek önemli dedik bu sayıda.

En yakın dostlarımızı anlattık, bir köpeğin yerinin sokaklar ya da barınak olmadığını ona sevgiyle bakan bir yuva olduğunu onun dilinden anlatmaya çalıştık.

E tabii ki dönem böyle diye aşık olmayacağız ya da aşk acısı çekmeyeceğiz demedik, aşkın acısını da, cinselliğin ağrılısını da yazdık.

Bu zorlu süreçte ülkemizde, şehrimizde bizler için çalışan sağlık çalışanlarına, emniyet birimlerine, emekçi işçilere, durmadan çalışıp bizlerin hayat standartlarını düşürmemek adına gecesini gündüzüne katan tüm vefakar emekçilere Enyy Dergisi adına teşekkürü borç biliriz.

Bizler için kendi sağlıklarını göz ardı eden tüm çalışanlar adına üzerimize düşen en büyük görev, maskemizi takmak, hijyenimize ve mesafemize dikkat etmek. Kısıtlamasız, özgürce dolaşabileceğimiz, eğlenebileceğimiz, sarılabileceğimiz günler için yaptığınız ve yapacağınız tüm fedakarlıklara teşekkür ederiz.


Sağlıklı ve kısıtlamasız günlere kavuşmak dileği ile saygılar, sevgiler.


DEMET KIZIL / Editör

Etiketler:

bottom of page