KÜLTÜR

MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 10 KİTAP

YAZAR : Enyy Dergi

19 Ekim 2021


Kitap okumak kazanılması kolay, vazgeçilmesi oldukça zor bir alışkanlıktır. O kadar çok okunacak kitap vardır ki okuyucular başka kitaplara geçmek için acele ederler. Bir insanın hayal gücüne dokunmanın en kolay ve en keyifli yoludur okumak. Düşünsenize hiç tanımadığınız bir insanın en kutsalına hayal gücüne şahit oluyor ve kendinizle bütünleşebiliyorsunuz. Enyy Dergisi ekibi olarak mutlaka okumanız gereken kitapları sizin için derledik.

Bülbülü Öldürmek;

Harper Lee’nin klasiği, başlı başına okunması gereken nadir mükemmel romanlardan biridir . Merkezi çatışmalarının ve olay örgüsünün her daim yeşil doğasıyla daha da yükselir; küçük bir güney kasabasının ırkçılık ve adaletsizlikle mücadelesinin hikayesidir.

1984;

George Orwell tarafından . Orwell’in gelecekteki bir toplumun en kötü durumda nasıl görünebileceğine dair hayal gücü, modern zamanlarla bazı şok edici benzerliklere sahiptir. Bu distopik hikayede, akılsız itaat kuralları ve ana karakter kendini yoldan çıkarken, rejim ezilir.

Karamozov Kardeşler;

Hayatınızda en az bir epik Rus romanı okumalısınız; bibliyofil tüzüğünde var. Ve epik bir Rus romanı okuyacaksanız, onu Karamazov Kardeşler yapın . Dostoyevski’nin bu 19. yüzyıl insanlarını yakından tanıdığınızı hissettirme yeteneği, onun insan psikolojisi konusundaki esrarengiz bilgisinin bir kanıtıdır. Hikaye bir şekilde ekonomiyi, aile bağlarını, maneviyatı ve ateizmi ve bir düzine başka ana temayı, bir kez bile ağır bir iş yapıyormuş gibi hissetmeden inceliyor.

Jane Eyre;

Muhtemelen tüm zamanların en etkili kurgusal kadın kahramanlarından biri olan Jane Eyre, sorunlu çocukluğuna ve bastırılmış Viktorya toplumuna rağmen güçlü, kırılmamış bir kadındır.

Gurur ve Önyargı

Tüm zamanların en ünlü romanlarından biri olan Gurur ve Önyargı, görgü ve nezaketin son derece önemli olduğu bir dünyada iki karşıt karakterin flörtünü anlatıyor.

Uğultulu Tepeler;

Emily Bronte . Bu kitabı çekici kılan tek şey doğrusal olmayan anlatı değil. Trajik bir aşk hikayesi gibi görünen şey, kıskançlık, intikam ve doğaüstü olaylara çok daha derine iner.

Sineklerin Tanrısı;

Bu klasik roman, bir adada mahsur kalan ve vahşilere dönüşen çocukların hayatlarını konu alır; ve güzel, keyifli ada varoluşları ilkel ve acımasız bir kabusa dönüşür.

Fahrenheit 451

Kitaplar yasaktır ve bulduğu kitapları yakmak ana karakterimiz Guy Montag’ın işidir. Genellikle George Orwell’in 1984’üyle karşılaştırıldığında, Ray Bradbury’nin distopik dünyası, Batı toplumlarının medyaya ve uymaya olan bağımlılığı ve bağımlılığı hakkında rahatsız edici bir yorumdur.

Harry Potter;

Harry Potter’ı duyduğuna bahse girerim, ama kitapları okudun mu? Ünlü Yaşayan Çocuk olduğu sihir dünyasına yolculuğuna başlarken Harry Potter’a katılın. Hogwarts’ı ziyaret edin, en sevdiğiniz karakterlerle tanışın ve Harry’nin dünyanın en ünlü edebi karakterlerinden biri haline gelmesini izleyin.

Yüzüklerin Efendisi;

Orta Dünya, kargaşa, kahramanlar, kötülük ve masumiyetle dolu harika, geniş bir fantezi dünyasıdır. Kahramanımız Frodo Baggins’in arayışının tamamlanması imkansız görünse de, bu üçleme en imkansız koşullarda bir zafer hikayesidir.

MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 10 KİTAP

YAZAR : Enyy Dergi

19 Ekim 2021

KÜLTÜR

İlgili Başlıklar


Copyright 2024