ASTROLOJİ

Merkür Boğa Burcunda

YAZAR : Enyy Dergi

19 Nisan 2021


İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Boğa burcuna geçiş yapıyor. 21 Mayıs’a kadar kıvrak zekası ile keyfine düşkünlüğünü bizlere yaşatacak günlerden geçiyor olacağız.

Sabit bir toprak burcu olan Boğanın pelerinine bürününce biraz daha sabit fikirli ve hatta inatçı kimliği ile bizleri şaşırtabilir. Sabırlı bir yapısı olan Merkür Boğa sakin sakin sizlerle iletişim kurabilir ama alanına müdahale edildiğinde öfkesi sizi şaşırtacaktır. Çeşitli meydan okumaları sosyal platformlardan bolca izleyebileceğimiz günlere yürüyoruz. Politikacılar, diplomatlar gündemimizde.

Yerinde duramayan yaramaz Hermes, sabit boğa enerjisine bürününce sanki biraz enerjimiz yavaşlamış gibi hissedebiliriz. Hareket etmekte zorlanma ve keyife düşkünlükten ötürü adım atmakta zorlanma olabilir. Lükse aşırı yönelim ile aşırı harcamaları tetikleyebileceği gibi, kimileri dürtüsel olarak taşınmaz mallara yönelebilecektir. Kimileri ise parasına bu dönemde daha sağlam sahip çıkacak ve onu arttırmanın çeşitli yollarını deneyecektir.

Boğa’nın açıkgözlülüğü ile Merkür’ün zekâsının bir araya geldiği bu konum, para kazanma yeteneklerinin yüksek olduğunu bizlere gösterir. Başarıyı şansa bırakmazlar, riskli işleri tercih etmezler.

Şu günlerde alınan evlilik kararlarında Merkür Boğa etkisi baskın ise bilin ki, aşk için evlenir ama maddi durumuna göz ardı etmezler karar verme aşamasında. Fikirleri her zaman uyuşmasa da huzurlu bir birliktelikleri olur.

Gezmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven Merkür Boğa, değişik yerler görme fikri ile oldukça heyecanlanabilir. Bu ay boyunca geziler ve seyahatler ile ilgili yeni bazı düzenlemeler ve sürprizler yaşanabilir. Turizm ve ticaret sektöründeki kıpırdanmalar heyecan yaratabilir.

Sindirim sistemi ve boğaz bölgesinde bu bir ay boyunca bazı zorlamalar yaşanabilir. Kimi konuşma zorlukları deneyimlenebilir.

“Söz Gümüşse Sükut Altındır” günlerine adım attık.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

Merkür Boğa Burcunda

YAZAR : Enyy Dergi

19 Nisan 2021

ASTROLOJİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024