HABERCİ

MARMARİS ALTAN TEYZESİNİ KAYBETTİ

YAZAR : Enyy Dergi

7 Mart 2021


yaklaşık 10 yıl Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalan usta tiyatrocu Altan Karındaş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Çok üzgün olduğunu dile getiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Marmaris Altan Teyzesi’ni kaybetti. Kalbimizde yaşayacak” dedi.

Uzun yıllar Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalan tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Karındaş, tedavi gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bu sabah yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 92 yaşında vefat eden usta sanatçı, pandemi döneminde 10 yıl yaşadığı huzurevinden Turunç Mahallesi’ndeki müstakil bir eve taşınmıştı.

ATATÜRK İÇİN ROL ALDI

Sanat hayatı boyunca birçok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizilerde rol alan Altan Karındaş, son olarak 2019 yılında kameraların karşısına geçmişti. Hastalıklarına rağmen Marmaris Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümünde çekilen ‘Ayağa Kalk’ isimli kısa filmde oynayan sanatçı “Ne kadar hasta olursam olayım, ne kadar zorlanırsam zorlanayım bu filmde olmak benim için büyük bir onur. Atatürk demek Türkiye demek. Elbette ayağa kalkacağız” diye konuşmuştu.

KALBİMİZDE YAŞAYACAK

Altan Karındaş’ın vefatından derin üzüntü duyduğunu belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’in Karındaş’ı asla unutmayacağını söyledi. Altan Karındaş’ın bütün Marmaris’in ‘Altan Teyzesi’ olduğunu söyleyen Oktay, “10 yıl huzurevimizde kalan Karındaş neşesiyle, kahkahasıyla, bilgi ve birikimiyle içimizden biriydi. Hem huzurevinde kalırken hem de kendi isteğiyle Turunç’a taşındığında hastalığı süresince hep görüştüm, ziyarete gittim. Sürekli olarak bakıcısı ve hemşiresinden bilgi aldım. Ben bu hastalığı da atlatacağına inanıyordum ama olmadı. Kalbimizde yaşayacak. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun” açıklamasını yaptı.

MARMARİS ALTAN TEYZESİNİ KAYBETTİ

YAZAR : Enyy Dergi

7 Mart 2021

HABERCİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024