MODA

MAKYAJİN SİHRİ

YAZAR : Enyy Dergi

14 Temmuz 2023


MAKYAJIN SİHİRİ

Goncay Akgül 1977 Almanya doğumluyum. 1999 yılında evlenip Almanya’dan Marmaris’e yerleştim. Üç çocuk annesiyim. Blue Port Avm Golden Rose mağazası ve bizzat kurucusu oldugum GA MAKE UP STUDIO’nun işletmecisiyim. Almanya’da kozmetik sektöründe üretim ve satış bölümünde çalıştım. Golden Rose bayiliğini seçmemdeki en önemli unsur 1983 yılından itibaren kaliteli üretim ve uygun fiyat ilkesiyle dünya kozmetik sektöründe önemli kuruluşlar arasında yer almasıydı. %100 türk sermayeli bir şirket olması da benim bu mağazayı açmamdaki nedenler arasında oldu. Marmaris’te yaşayan kadınlarımıza güzel ve kaliteli ürünlerin doğru eğitilmiş bir ekiple sunma düşüncesi beni heyecanlandırdı. Sezonda gelen turistlerimize ve tabi ki burda yaşayan kadınlarımıza uygulmalı ürün bilgisi ve satışını 2014 yılından itibaren yapmaktayız.

2015 yılında mağaza artık tamamiyle oturmuştu ve talep üzerine GA Make Up Studıo’yu kurma kararı aldım. Bildiğiniz gibi düğün,davet,özel günlerde,belirli fotoğraf çekimlerinde profesyonel ve su bazlı makyaj teknikleri gerekir. Bu anlamda da her zaman güncel ve en son trendleri takip eden makyözlerimiz gelin adaylarının vazgeçilmezleri oldu. Bunun yanı sıra profosyonel makyaj dışında gelin, kına, nişan ve özel gün makyajları da GA Make Up Studıo’muzda yer almaktadır.

Yoğun iş ve günlük yaşam karmaşasında kendine zaman ayıramayan kadınlarımızın imdadına kalıcı makyajlarımız yetişti. Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle micropigmentasyon micro steril tek kullanımlık bir iğne ile doğal renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirme işlemidir. Bu işlem ve dövme oldukça karıştırılır. Dövme ve Kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır. Kalıcı makyaj sayesinde kaş,göz çizgisi (eyeliner) ve dudak için doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek orantılı bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Kaş kontürüne başlamadan önce kişiye özel bir kaş tasarımına uzman kişi ile birikte karar verilir. Acısız ve konforlu geçmesi için lokal uyuşturcu krem kullanılarak işleme başlanır. İlk işlemden 4 hafta sonra pigmentin ne kadar tuttuğu bakılarak retuşu yapılır.Tekrar 4 hafta geçtikten sonra uzmanımız tarafından kontrol edilir ve sabitlenir.

EYELİNER: Kirpik dibine çok ince bir hat çizilerek göz ana hattınızı ortaya çıkarır.

DUDAK RENKLENDİRME: Dudak ana hattının içi doldurularak renklendirilir.

Kalıcı makyaj işleminin hijyenik olması her malzemenin tek kullanımlık olması çok önemlidir. Uzmanımızın tecrübesi ve bu konuda bilgisi de oldukça önemlidir. Öncelikle bir ön görüşme randevusu alınarak kaş göz(liner) veya dudak ile ilgili bilgi alınabilir ayrıca stüdyomuzda ek hizmetlerden olan ipek kirpik, kaş ve kirpik laminasyonu bilgisi içinde her zaman GA Make up studıo olarak sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

MAKYAJİN SİHRİ

YAZAR : Enyy Dergi

14 Temmuz 2023

MODA

İlgili Başlıklar


Copyright 2024