YAŞAM

KENDİ GÖLETİNİZE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

YAZAR : Enyy Dergi

7 Haziran 2021


Evde kalış sürecinin uzaması ev dekorasyonu ve bahçe dizaynı konularında köklü değişikliklere neden oldu. Bahçıvanlığa merak saranlar, toprakla uğraşmayı sevenler için bir çok yeni akım başladı. Bunlardan bir tanesi de bahçede süs göleti tasarlama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peyzaj firmalarının geniş gölet katologları çok çekici olsa da maaliyet olarak bir çok kişinin vazgeçmesine neden olan tutarlar içermektedir. Oysa ki biraz hayal gücü ve ailece yapacağınız ortak bir çalışmayla kendi göletinize eğlenerek sahip olmanız mümkündür. Üstelik ekonomik olarak sizi hiç zorlamayacaktır.

Bahçenizde uygun gördüğünüz alanı istediğiniz derinlikte kazın ve içerisine su sızdırmayacak bir naylon döşeyin naylonun ucunu kazdığınız yerin dışına doğru mutlaka yayın. İçerisine su doldurun. Biraz boya takviyesi ile göletinize istediğiniz rengi verebilirsiniz. Dışını dekoratif taşlar, bitkilerle süsleyin.

Eğer evde küçük yaşta çocuklarınız ve minik hayvan dostlarınızla yaşıyorsanız göletler tehlike oluşturacaktır. Eğer yapmakta kararlıysanız güvenlik önlemlerini mutlaka almanız gerekmektedir.

KENDİ GÖLETİNİZE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

YAZAR : Enyy Dergi

7 Haziran 2021

YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024