SAĞLIK

KAS KEMİK AĞRILARINA DİKKAT

YAZAR : Enyy Dergi

28 Ocak 2024


FİZYOMARİS

?

Ben Fizyoterapist Gül Sabahat Demirtaş. Marmaris doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Marmaris’te tamamladıktan sonra 2015 yılında Muğla Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. 3 yıl kadar Marmaris Özel Yücelen Hastanesi’nde fizyoterapist olarak çalıştıktan sonra 2019 yılında Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni kurdum. Bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi Kayropraktik bölümünde yüksek lisans yapmaya başladım. Evliyim, bir kızım var.
2. Kayroprakti, bir nedenden bozulmuş eklem işlevini geri kazanmak ve sinir sistemini desteklemek için değerlendirmelerin ardından spesifik olarak eklemlere veya kemiklere yönelik uygulanan manipülasyon ve mobilizasyonlarla vücudu tedavi etmeyi amaçlayan bir meslektir. Başta Amerika olmak üzere birçok ülkede birinci basamak sağlık hizmeti olarak geçer. Türkiye’de yeni yeni gelişmektedir.
3. Fizyomaris, bünyesinde fizik tedavi ve manuel terapinin yanısıra fizyoterapist eşliğinde aletli (reformer) pilatesin ve uzman diyetisyen hizmetinin bulunduğu bir sağlıklı yaşam merkezidir.
4. En çok karşılaşılan omurga sorunlarının başında bel ve boyun ağrıları geliyor. Kişilerin hatalı postürü, gün içinde vücutlarını yanlış kullanması bu sorunlara zemin hazırlıyor.
5. Her şeyden önce ağrıların asıl kaynağının tespit edilmesi gerekir. Kişiye yanlış yaptığı şeyleri fark ettirmek ve düzeltici egzersizler düzenlemek, günlük yaşam aktivitelerini gözden geçirip soruna bütüncül yaklaşmak yapılması gerekenlerdendir.
6. Gebelik döneminde hekiminden onay almış kişilerle ister bireysel ister grup şeklinde gebelik egzersizleri çalışıyoruz. Gebeliğin sonlarına doğru nefes ve doğum eğitimleriyle süreci yönetme konusunda katkıda bulunuyoruz.
7. Biz Fizyomaris’te yaptığımız her egzersizi fizyoterapistler eşliğinde uygularız. Dolayısıyla yaptığınız her egzersiz profesyonel gözetiminde ve riski en aza indirilmiş şekilde sizlere sunulur.
8. Uzman Diyetisyenimiz danışanlarımızla her hafta birebir görüşmeler yapmakta. Detaylı vücut analizi ardından kişiye özel beslenme programları oluşturuyoruz. Böylece danışanlarımızın sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasına katkı sağlıyoruz. Sağlıklı beslenme programımızın yanı sıra; kilo verme ve alma, hastalıklara özel beslenme, anne-çocuk beslenme danışmanlığı, sporcu beslenmesi, diyabet hastalarına özel beslenme programları da sunmaktayız.
9. Fizyomaris markasını oluştururken tüm ekibimi alanında yetkin profesyonellerden oluşturmaya özen gösterdim. Egzersizden, fizik tedaviye ve tabii sağlıklı beslenmeye varana kadar her alanda bütünleşik bir hizmet sunmayı amaçladım. Çünkü önemli olan hizmet verdiğimiz her alanda kişiyi olabileceği en iyi haline dönüştürmek ve sağlıklı hissettirmek. Amacımız, merkezimize gelen kişinin doğru yerde ve doğru ellerde olduğunu hissettirerek güven duygusunu oluşturmak.

ADRES
Armutalan mah.M.Kemal Paşa Bulvarı no:15 Z 2MARMARİS
TEL:0552 589 48 48
fizyomaris@gmail.com

KAS KEMİK AĞRILARINA DİKKAT

YAZAR : Enyy Dergi

28 Ocak 2024

SAĞLIK

İlgili Başlıklar


Copyright 2024