İLİŞKİLER

KADININ DEDİĞİ VE ANLATMAK İSTEDİĞİ FARKLI

YAZAR : Enyy Dergi

21 Temmuz 2022


Kadınların Kurdukları Cümleler Aslında Ne Anlatmak İstiyor?

Erkekler genellikle kadınları anlamadıklarını söylerler ve kabul edelim ki anlamama konusunu çözmek için pek bir girişimde de bulunmazlar. Kadınlar yaratılış olarak biraz mistiktir. Ayrıca fazla detaylı düşünme yeteneğine sahiptir. Mesela mağazada gördüğü ayakkabının ne kadar güzel olduğunu düşünürken bunu akşam pişireceği yemekle bağdaştırabilir. İlhamın nereden geleceğini kim bilebilir ki!

Kadınları anlama konusu adı altında onlarca kitap yazıldı, videolar çekildi fakat kimse şunu demedi “ kadınları anlamak için onlara dikkatli bak”. Evet gerçekten kadınlara dikkatli bakılsa aslında kolayca ne demek istedikleri kolayca anlaşılabilir.

Yine de kadınların günlük hayatta kullandığı kelimelere erkekler için daha yakından bakalım.

Bir kadın size “iyiyim” diyorsa fakat soğuk davranmaya devam ediyorsa bu ne anlama gelir?

Bu sizin canınızın fazla yanacağı anlama gelir. Mecazen yani. Bir kadın “iyiyim” diyor ama soğuk davranıyorsa son bir haftaya geri dönüp ne yapmış olabileceğinizi bir düşünün.

İpucu; Eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız dürüstçe sorun. Bir süre cevap alamayabilirsiniz ama mutlaka gerçeği öğrenirsiniz.

Bir kadını bir konuda kızdırdınız ve sonunda size “ne istiyorsan onu yap” dedi. Buradan anlamanız gereken tam olarak nedir?

“Ne istiyorsan onu yap” cümlesi aslında sizin ne yaptığınızla hala ilgilendiğini, asla dediği gibi ne istiyorsanız onu yapmamanız gerektiğini söylemenin keskin bir yoludur.

İpucu; Tartıştığınız konuyu orada kapatın bir süre sonra tekrar farklı çözümcü cümlelerde konuya dahil olmasını sağlayın.

Attığınız mesaja ya da sorduğunuz soruya sadece “peki” cevabını aldıysanız…

Konu neyse onu asla desteklemediği hatta sunmuş olduğunuz fikirden ve ya kurduğunuz cümleden hiç hoşlanmadığı anlamına gelir.

İpucu; “Peki” yanıtını aldıktan sonra mutlaka “u” dönüşü yapın!

Kadınlar “Beş dakikaya hazırım!” dedikten sonra gerçekten beş dakika sonra hazır olurlar mı?

Erkeklerin bu konuyu sürekli uzatmaları, yer yer veryansın etmelerini hepimiz biliyoruz. Fakat bir kadınlar gün içerisinde sadece kendileri için zaman harcamaz. Çalışıyorsa işi için, ev hanımıysa evi için hatta hem işi hem de evi için ciddi zaman harcar. Kendine ayırdığı süreyi kısıtlamaya kalmak ya da bunu veryansın haline getirmek ne kadar doğrudur sizin yorumunuza bırakıyoruz.

İpucu; Kadınlara bir yere hazırlanması için zaman verin ve acele ettirmeyin. Kendisi için harcayacağı fazladan her dakika onun güne daha motive devam etmesini sağlayacaktır.

“Giyecek hiçbir şeyim yok!”

Bakın bir kadın bu cümleyi kuruyorsa durum gerçekten böyledir. Dolabındaki kalabalık asla çok kıyafete ve aksesuara sahip olduğu anlamına gelmez. Eğer kullanmak istemiyorsa giyecek gerçekten hiçbir şeyleri yoktur.

İpucu; Bir kadın size “giyecek hiçbir şeyim yok” diyorsa asla dolabının başına gitmeyin. En kısa sürede alışveriş yapması için destekleyin.

“Seni arkadaş olarak görüyorum” derken sizce ciddi midir?

Bir kadın sizi kırmadan size karşı hislerinin olmadığını anlatmaya çalışıyordur. Sizin ısrarcı olmaya devam etmeniz artık arkadaş olarak da göremeyeceğini kesinleştirir.

İpucu; Bir kadınla bir ilişki yaşamak istiyorsanız arkadaş, dost olarak yaklaşmayın. Niyetinizi en baştan net bir şekilde söyleyin.

“ İlişkimizi dostça bitirdik. Arkadaş kalmaya karar verdik” diyorsa eğer…

Bu cümlenin alt metini şudur. “Evi darmadağın ettim. En sevdiğim kupam şu an çöpte. Onun suratında tırnağımla yaptığım sanatsal çizimlerim var ve bir daha asla onu görmek istemiyorum”dur.

İpucu; Asla biten ilişkisini irdelemeyin.

KADININ DEDİĞİ VE ANLATMAK İSTEDİĞİ FARKLI

YAZAR : Enyy Dergi

21 Temmuz 2022

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024