YAŞAM

İTİBAR SUİKASTI KIVAMINDA GÜVEN SORUNU

YAZAR : Enyy Dergi

6 Mayıs 2021


İnsan ilişkilerinin olmazsa olmazı olan güven artık olmazsa daha iyi olur boyutlarına geldi. Ticari ilişkilerin, kişiler arası ilişkilerin en büyük sorunu haline geldi. Bu da insanların yalnızlık duygusunu arttırırken ilişkiler arasındaki duygusal mesafenin daha belirgin olmasını sağladı.

Güven duygusuna neler zarar verir?

Eğer bir iş veren yazılı veya sözlü olarak beyan ettiği çalışanların hak ettiği ödemeleri ödemiyor, eksik ödüyor ya da hiç ödemiyorsa çalışanların iş verene duyduğu güven bitebilir ve bu ticari hayatı etkileyerek iş vereni zor durumda bırakabilir. Ticaret etiği olarak da oldukça kötü bir durumdur.

Yakın dost ve ya arkadaşın güvenerek anlattığı özel bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılıyorsa bu dostluğun bitmesine ve insanlar arasında kişinin isminin güvenilmez biri olarak geçmesine neden olabilir.

Eğer ürün satıyorsa tercih edilen ürün yerine başka bir ürün gönderilmesi, kişinin kişisel verilerini başka firmalarla paylaşmak , satın alınan ürünü hiç gönderilmemesi firma ve sahibine olan güveni oldukça fazla sarsacaktır.

Yalan söylemek

Konuşulandan farklı davranmak

ve bir çok unsur güvenilir bir kişi olunmadığı kanısına vardıracaktır. Ayrıca bu tutum kişinin kendisine düzenleyeceği bir itibar suikastı anlamına da gelmektedir.

Eğer bahsettiğimiz tutumları sergileyen biri ya da birileri varsa etrafınızda o kişilerden uzak durmanız hem maddi hem de manevi olarak sizi koruyacaktır.

 
İTİBAR SUİKASTI KIVAMINDA GÜVEN SORUNU

YAZAR : Enyy Dergi

6 Mayıs 2021

YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024