İLİŞKİLER

Intermittent Fasting-Aralıklı Oruç

YAZAR : Enyy Dergi

9 Nisan 2021


Kilo kontrolü sağlamaya çalışan, kilo vermek için mücadele eden herkes için kolay uygulanabilir bir beslenme programı olan aralıklı orucun bir çok faydası bilimsel olarak ispatlandığından beri yıldızı hızla parlamaya başladı.

Aralıklı oruç ;

Etkili kilo kaybı

Kilo kontrolü

Kan şekeri düzenlemesi

Matebolizma hızlandırma ve düzenli çalışmasını sağlama

Uzun ömür

İştah kontrolü

üzerinde oluşturduğu pozitif etkileri sayesinde vazgeçilmez bir ritüel halini aldı.

Uygulaması da bir o kadar kolay ve zamanınızı tüketim için kullanmanızı engeller. Yani yemek için yaşamanızı, yaşamak için yeme alışkanlığına dönüştürür.

En çok tercih edilen saat aralığı 16/8 olarak bilinir. Belirlediğiniz sekiz saat içerisinde iki öğün olarak beslenmenizi gerçekleştiriyorsunuz. Yine yaygın olarak sabah kahvaltısını atlayıp öğle ve akşam yemeği olarak tercih edilir. Eğer çok ihtiyaç duyulmazsa bu iki aran öğün arasında bir şey tüketilmesi önerilmez. Sade şekersiz kahve, su ve şekersiz çay istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra ertesi gün öğle yemeğine kadar bir şey tüketmemeniz gerekiyor. Yani 8 saat tokluk pencereniz, 16 saat açlık pencereniz açık olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Şayet sabah kahvaltı etmemek sizi zorluyorsa kahvaltı ve akşam yemeği olarak programlayabilirsiniz.

Kilo vermek ve bir çok yararı olan basit ve sağlıklı yöntemi kolayca günlük hayatınıza yansıtabilirsiniz.

Intermittent Fasting-Aralıklı Oruç

YAZAR : Enyy Dergi

9 Nisan 2021

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024