MODA

HER KADININ ÇANTASINDA MUTLAKA BİR KIRMIZI RUJ BULUNMALI

YAZAR : Enyy Dergi

21 Temmuz 2022


Bu yaz uzun zaman sonra özgürce geçirdiğimiz bir yaz olacak. Peki siz bu yaza ne kadar hazırsınız?

Söz konusu makyaj olunca asla vazgeçemediğimiz ya da değişiklik aradığımız birçok husus olabiliyor. Özellikle mevsim yaz olunca bizi yormayacak ama bir o kadarda keyifli arayışlar içerisine girebiliyoruz.

Bizde sizin için işi profesyonelinden öğrenelim istedik ve Golden Rose Marmaris’in işletmecisi

Enyy Dergisi okuyucuları için makyaj konusunda nokta atışı bilgiler hazırladı.

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Goncay Akgül, 1977 Almanya doğumluyum. 3 çocuk annesiyim. 1999 yılında evlenip Almanya’dan Marmaris’e yerleştim. Blue Port AVM’de Golden Rose Marmaris ve GA Make-up Studio’yu işletiyorum. GA Make-up Studio’nun bizzat kurucusuyum.

-BAŞARINIZIN SIRRINI BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Başarının en büyük sırrı aslında işini sevmek ve yeniliklere öncü olmak için emek vermek. Bu işe başladığımız ilk günden beri hedefimiz Marmaris’te yaşayan kadınlar için her zaman son trendleri yakalamak, kendilerini iyi hissettirmeyi sağlamak oldu. Satış odaklı değil memnuniyet odaklı bir iş politikamız var.

MAKYAJ VE MAKYAJ ÜRÜNLERİ KONUSU SİZİN UZMANLIK ALANINIZ. PEKİ SİZ GÜNDÜZ VE GECE İÇİN HANGİ MAKYAJLARI TERCİH EDİYORSUNUZ?

Bu tamamıyla gün içindeki motivasyonunuza ya da gece gideceğiniz yere ve giyeceğiniz kıyafete bağlı olarak değişiyor. Gündüz makyajımda soft ve natürel tonlar olan toprak tonlarını kullanıyorum. Özellikle yaz aylarında gündüz makyajımda fresh görünümü tercih ediyorum. Bazen sadece bir allık, ruj ve maskara bile gününüzü renkli geçirmenize yardımcı olabiliyor. Akşam makyajımda ise bazen sade bir eyeliner ile gözleri ön plana çıkarırım bazen vurucu bir smokey makyajı tercih ederim. Günün özelliğine ve tarzınıza uygun makyajı seçmekte makyözlerim rakipsizdir.-MARMARİS GELİNLERİ ARASINDA FENOMENSİNİZ. GELİNLERE BU ÖNEMLİ GÜN İÇİN NE GİBİ MAKYAJ TÜYOLARI VEREBİLİRSİNİZ?

Bir kere gerçekten gelin makyajı çok önemli bir olay. Çok ince detaylar içeren, ciddi bir emek isteyen bu makyaj türünde önemli olan yüzünüzde o kadar malzeme olduğunu göstermeyen bir teknikle uygulanmasıdır. Gelinin yüzünü zarifçe ortaya çıkaran fakat gelinin önüne geçmeyen bir makyaj türüdür gelin makyajı. Bu tarz makyajlarda biz su bazlı fondöten kullanmayı seviyoruz çünkü gelin makyajının 14-15 saat kusursuz ve tertemiz durmasını, ilk yapıldığındaki fresh görünümünü korumasını istiyoruz ve bunu gerçekten sağlıyoruz. Kına veya nişan makyajında ise kıyafet seçimine bağlı olarak daha yoğun ve farklı tarzda makyajlar ön plana çıkıyor.

MAKYAJ ÜRÜNLERİNİ SEÇERKEN NELERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALIYIZ?

Birkaç ana ürün vardır mesela fondöten almak istediğinizde cildiniz yağlı mı, kuru mu, karma mı doğru analiz etmek ve uygun ürünü seçmek gerekir. Farklı yapıda gözaltı kapatıcıları, pudralar var, sizi pütür pütür de gösterebilir, porselen gibi de. Doğru fırçalar ve doğru ürünler makyaj yapmanızı çok kolaylaştırır. Yaz aylarında daha hafif yapıda ürünlerin kullanmasını tavsiye ederiz. Mağazamızda bulunan satış danışmanlarımız müşterilerimizin ten rengi, cilt tipi ve kişilerin gün içindeki aktivitelerini baz alarak uygun ürünü seçip önermektedir. Makyajla ilgili bilgi edinme, danışma, ücretsiz ürün uygulama hizmetlerimiz için herkesi mağazamıza bekleriz.

-BU YAZIN TREND RENKLERİ NELER OLMALI SİZCE?

İlk sırada uzun bir maske döneminden geçtiğimiz için hasret kaldığımız rengarenk rujlarımız olmalı, bunda sanırım hepimiz hemfikiriz. ışıl ışıl parlayan terracotta farlar, cilt tonunu eşitleyen BB ve CC kremler fresh bir görünüm için tercih edilebilir. Son zamanlarda trend olan neon ve fosfor renkli eyelinerlar bu yılın modası olarak tercih edilebilir. Bana göre her kadının çantasında bir kırmızı ruju mutlaka olmalı

HER KADININ ÇANTASINDA MUTLAKA BİR KIRMIZI RUJ BULUNMALI

YAZAR : Enyy Dergi

21 Temmuz 2022

MODA

İlgili Başlıklar


Copyright 2024