YAŞAM

FAL TUTKUNLARI

YAZAR : Enyy Dergi

27 Mayıs 2021


Fal, kadınların merak alanına girdiği söylense de, erkeklerinde birçoğunun kadınlar kadar fal düşkün olduğunu araştırmalarımız esnasında öğrendik. Fala inanma falsız kalmayın sloganıyla yola çıkan enyy ekibi, akıllı telefon bulunan fal uygulamalarına fal baktırarak, fal Caferler yolunu tutturduktan sonra. Marmaris’te fallarıyla isim yapmış insanları ve fal meraklılarıyla FAL ı tartıştık. Bu ayki anket konumuz olan falı bakan ve baktıranların …..

FALCILAR

Fal bakan Ay ışığı…

Küçük yaşlarımdan başladı. Hislerin güçlenmesi rüyalarım bana yol göstermesi kendimdeki farklılığı hissetmeme neden oldu. Ben meleklere inanıyorum onların yardımlarına inanıyorum. Sonraları Ailemde büyüklerim fal bakarken babaannemden falı öğrendim ve bakmaya başladım. Sonraki yıllarda üniversite öğrenciliğim sırasında arkadaşlarımla sık sık buluşup kahve arası fal sohbetlerimizde geliştirdim bu yeteneğimi.

Fal bakarken kalem kahve ve kartlar bir obje benim için ben hislerim doğrultusunda falı bakarım, aslında fala gelen insanlar mutsuz sıkıntılı ve psikolojileri bozuk ve meraklı insanlar oluyor bu yüzden falı bilinçsiz insanların kesinlikle bakması taraftarı değilim fal bakan insanların öncelikle eğitim ve kültür seviyelerinin yüksek olması kesinlikle şarttır. Ben üniversite yıllarında petogoloji ve benzeri destek dersleri aldım. Ve eğitimsiz insanların fal tutkunlarına nasıl zarar verebileceğini tahmin edebiliyorum öyle oluyor ki insanlar telefon ediyor sen ‘’hislerinle söyle boşanayım’’ yâda işi bırakayım gibi hayati konuları senin ağzından çıkacak tek bir söze bağlaya biliyorlar. Çünkü siz fal falla baktığınız için sıra dışı oluyorsunuz böylelikle sırdaşı ve güven duyduğu oluyorsunuz bir yerde fal güven duyma demektir bir yerde. Hisleri güçleri insanların algıları biraz daha farklı çalışıyor Oysa fal yapmalılar fal: tercih edilen bir eğlence olarak kalmalıdır insanların hayatında.

Bence fal: kişinin başkalarının gözüyle kendi hayatına bakış açısıdır. Ben kendim bir bakan biri olarak kesinlikle hayatımla ilgili konularda falcılara hareket etmezdim sadece tavsiyeleri dinlerdim ama hayatımla ilgili konular beni ilgilendirir.

Son olarak söylemek istediğiniz fal bakan ve baktıran lara..

FAL İNSANLARIN HAYATINDA ODAK NOKTASI OLMAMALI

Fal bakmak çok ince bir çizgiden geçiyor, tekrar yeniliyorum eğitimsiz insanların fal bakması son derece tehlikelidir. Bunu için eğitim seviyeniz iyi olmalı vade insan psikolojisinden anlamanız gerekiyor aksi takdirde sonuçları kötü olabilir. Çünkü bazen insanlar son çare olarak sizi tercih edebiliyor. Bununla beraber insanların dini inançları yüzünden sömürenleri kısım var ki o daha tehlikeli olduğu için lütfen falı odak noktanız yapmayın ..

İyi fallar…

Kartların sultanı

Fal bence psikolojik telkin ve motivasyon dur. Fala kadınlar kadar erkeklerde ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Çünkü İnsanlar genelde kalp ve akıl arasında sıkıştığı zamanlarda fal baktırmak isterler. Kalp hep kazandığı için fala ihtiyaç duyarlar çünkü bilinmeyeni merak hep vardır

Ben fala bir nokta odaklanarak bakıyorum. İnsanların etkilenmemesi için kart yâda fincanı vesile kılıyorum. Bizim hislerimizin kuvvetli olma sebebi beyin dalgalarının biraz daha farklı çalışması. Sonrada oluşan bir yetenek bu bende. yeteneğim sayesinde hislerim doğrultusunda fal bakmaya başladım. Kısa zamanda da arkadaşlarım arasında yaylınca bu yeteneğim fal bakmalarım sıklaştı.

Fal baktırmak psikolojik bir savaştır.

Fal baktıranlar genelde fallarında ise duymak istemedikleri cevapları aldıklarında falı kabullenmez, kişi falında beklediğini duymak ister. Fal psikolojik bir savaştır

Fal baktıranlara tavsiyeniz.

Falda söylenenlerle hareket edilmemelidir. İnsan aklı ile varlığını sürdürür. Kahvede şekillenmelerle değil.

Fal baktıranlara tavsiyem, fala bağlı kalmaları, kaderi fal bakanlar bilemez, hisleri kuvvetlidir sadece tavsiye de bulunur. Hayatı sürprizleriyle yaşayın olmasını istediklerinizi kendi caba ve iradeniz dışında mucizeleri bağlamayın.

Bol kısmetli fallar dilerim….

Fal meraklıları

Bankacı kaan yaş 28

Fala çok meraklı değilim, fakat bakan birini duyarsam baktırmadan geçemiyorum, Onların hislerine güveniyorum.bazen hiç tahmin edemeyecekleri söyleyip, bazen de tek kelime doğru çıkmayan şeyler söyleniyor.falı merak etmemizin sebebi olarak gelecek kaygılı insanlar olmamızı sebep gösterebiliriz..garantisiz bir yaşam sürüyoruz, buda bizi meraklı olmaya itiyor acaba ne yaşayacağız ,ne gelecek başımıza,hayatım onunla mutlu geçer ,beni sever mi ,işte bu sorular garantisi olmayan bir hayatın sosyolojik sorunundan başka bir şey değildir.

birde küçüklüğümüzde dinlediğimiz hoca büyücü masalları beynimize yerleşiyor bir şekilde ne kadar inanmıyorum desekte baktırmadan geçemiyoruz..

 
 

Reklamcı Merve 22

Fala kim inanmaz ki..

mesleğim reklamcılık, bizler hayal dünyasını severiz ,hayali olan her şey bizim gücümüzü artırır. fal bakanlarında hayal dünyasının çok güçlü olduğuna inanıyorum Fal kolik biri olarak her gün baktırıyorum. bu artık alışkanlıklarımdan biri oldu.

İnanmak yada inanmamak değil. Falcıların hislerinin normal insanlardan farklı olduğunu, başka bir boyuttan bilgi akışı gerçekleştirdiklerini düşünüyorum. Fallarım çıkıyor mu? Hayır, ama bazen tutuyor işte. Yine de fal dinlemeyi seviyorum buna merak diyelim. kaderinin fala bağlamadığın sürece fal keyiflidir.

Memur Tibet:36 yengeç burcu bir erkeğim haliyle duygusal bir yapım var ☺evet bazen, beni çok etkiliyor, baktırdıktan sonra ne zaman çıkacak psikolojisiyle beklemek heyecanlı oluyor. Ama bazen de ciddi hayal kırıklığı oluyor. Falı baktır diyorsun her şeyi çok güzel biliyor diyorsun sıra gerçekleşmesine gelince olmuyor,

Artık ümit etmemek için baktırıyorum çünkü gerçekten etkileniyorum… Hiç unutmuyorum sevdiğim kız arkadaşımdan ayrılınca ümitsizce fal baktır mıştım hep aynı soruyordum sormuştum arayacak mı? Hepsinden arayacak cevabı almıştım birkaç ay böyle iyi olana kadar falcı falcı gezdim falım çıkmadı ama o zaman zarfında falla oyalanıp acımı hafifletti.

 
FAL TUTKUNLARI

YAZAR : Enyy Dergi

27 Mayıs 2021

YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024