İLİŞKİLER

Eski Sevgilinizi Sahte Hesaplarla Takip Eder misiniz?

YAZAR : Enyy Dergi

21 Kasım 2020


Sosyal medyanın yaygınlaşması ve kendini günden güne yenileyen teknoloji ilişkileri nasıl etkiliyor? Kim eski sevgilisini engelliyor, engelleyenler listeden ortak arkadaşlara bakıp kimlerden rica minnet şifreler istiyor? İlişkileri genelde olumsuz yönde etkilediğini düşündüğümüz sosyal medya platformları durumun farkında mı? Kim kimi likelamış? Kimi takip etmiş, kimi stalklamış? Biz de en az sizin kadar merak ettik ve küçük bir anket yaptık.

Aslı 29

Ben engelledim ayrılınca sevgilimi. O da beni engellemiş. Bir buçuk gün hiç haber alamadım. Sonra arkadaşım aradı seninkisi şurada geziyor dedi. Başta umursamadım. Ertesi gün başka bir arkadaşım paylaştığı fotoğrafı söyledi. Ben de dayanamadım arkadaşımın şifresini istedim. hikayelerini izledim,paylaştığı bir söz beni rahatsız edince mesaj attım tartıştık .sonra barıştık gizli takip işe yaraya biliyor.

Sevinç 22

Erkek arkadaşım benden sıkıldığını biraz zaman istediğini söyledi. Ama ayrılmak istemiyormuş. Sadece dinlenecekmiş. Ben anında kendi yöntemlerime göre önlemler aldım. Ara verdiğimiz günlerde sahte bir hesap açıp ekledim, ve konuşmaya başladık. Kim olduğumu hiç bilmedi hesaptan çıktım.onu da bir daha hiç aramadım ve her yerden engelledim.

.

Ali

Sevgilimle ayrıldığımız dönem beni her yerden silmişti. Hesabı kapalı olduğu için göremiyordum. Bir arkadaşımda sahte bir hesap vardı hemen onun şifresini istedim. Gördüm yine çiçeğimi.

Kader 35

Aylarca yüzünü hiç görmeden konuştuğum adının Cenk olduğunu söyleyen internet aşkım bir gün sorunlarım var diye beni her yerden engelledi, bende sahte bir hesap açıp konuşmaya başladım hesap falcı hesabıydı. Bir gün fal bakmayı teklif ettim, kabul etti. tabi bir çok şeyini bildiğim için başladım söylemeye bildiklerimi bana daha çok inandı, artık her gün bana düzenli fal baktırıyordu, bende onu yönlendirmeye başladım, sonraki günler falda kendimden bahsettim yani gerçek benden. Faldan etkilenerek beni aradı konuşmaya başladık. böylelikle akşam benimle nette konuşup gündüz fal baktırıyordu yine bana, bir gün benden şüphelendi ve iki hesapla aynı konuşmaya başladı. Onun bilmediği iki hesabı aynı anda kullanabiliyor olmamdı. Şimdi Helen hem falcısı hem kız arkadaşı olarak devam ediyorum..

Arda 25

Ben hasta gibi sürekli takip ediyorum eski sevgilimi. Ne zaman nerde paylaşım yapmış, kim beğenmiş, kim yorum yapmış, kim eklemiş hepsini görüyorum tabi o benim baktığımı bilmiyor. Barışmak için geri döndüğünde hepsini tek tek soracağım. Açıklasın.

Elif 30

Ben ailemin sıkı olduğundan dolayı çok dışarı çıkamıyorum geceleri erkek arkadaşımla. Dolayısıyla bana ne söylerse ona inanmak durumunda kalıyorum. Sosyal medyadan da beni engellemiş göremeyeyim diye meğer. Tesadüf eseri bir tanıdık vasıtasıyla öğrendim. Artık sürekli takip ediyorum başkalarından ama ayrıldım.

Can 28

İlişki bitmişse takipte biter bende. Her yerden siler engellerim, gördüğünde etkilenebiliyorsun gerek yok görmediğinde ayrılık süreci daha kolay atlatılabiliyor. Eski kız arkadaşım bir sürü sahte hesaptan beni ekliyor hiç hoş olmakla kalmıyor itici bile buluyorum.

aynı paylaşamamak. Paylaşmaya tahammül edememek. Ayrılmış veya ayrılmamış fark etmiyor. Sosyal medya kullanıcıları partnerlerini mütemadiyen kıskanıyor. Çözümü de mümkün gözükmüyor. Bizim bu anketten vardığımız sonuç; Sosyal medya platformlarının kurucuları, mühendisleri bütün uygulamaları yaratabilirler de insanların beynine güveni ve saygıyı aşılayamadıktan sonra maalesef bu hesaplar ilişkilere hep sorun yaratır gibi gözüküyor. Eski sevgiliyi sahte hesaplardan takip etmek içinizi geçici olarak rahatlasa bile ayrılığa kabullenme sürecinin uzattığı kaçınılmaz bir son.

Eski Sevgilinizi Sahte Hesaplarla Takip Eder misiniz?

YAZAR : Enyy Dergi

21 Kasım 2020

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024