GİZLİ HİKAYELER

ENTRİKA SARMALİ 15.BÖLÜM

YAZAR : Enyy Dergi

21 Aralık 2020


Noah makası çıkarınca kan Sophie’nin üzerine sıçradı. Büyülenmiş gibi kocasını izleyen Sophie o an kendine geldi. Noah yere çökmüş kanın aktığı yeri tutarak debeleniyordu. Yüzü bembeyaz olmuş, dudakları kıpır kıpırdı. Belli ki Sophie’den yardım dileniyordu. Çaresizlik ne garip bir çıkmazdı. Öldürenden yardım istetiyordu. Sophie hızlıca dışarı attı kendini. Eteğinden bir parça kopararak eline sardı. Arabaya doğru koşar adımlarla ilerledi. Hanımını kanlar içinde gören arabacı panikledi. Sophie durgun bir edayla elini gösterdi “elimi kestim” dedi ve arabaya yerleşti. Araba oradan ayrılırken Noah kendinden geçmek üzereydi. Sonu en sevdiği kadın tarafından yazılmıştı. Gözünün önünde bir karartıcı ona doğru geliyordu kim olduğunu anlayamadan bayıldı. Noah o gün Sophie’yi değil tarlasında çiftçilik yaptığı adamı bekliyordu . Beraber tarla fareleri için Noah’ın tasarladığı tuzaklara bakacaklardı. Fare tuzakları Noah’ın kurtuluşu olacaktı. Adam Noah’ı sırt üstü yatırdı kanamanın olduğu yere yatağın üzerinde bulduğu gömlekle baskı yaptı. Çok fazla kan kaybetmişti. Bağırarak arabacısını çağırdı . Gömleği bastırmaya devam ediyordu. O devam ederken arabacı Noah’ı sürüyerek dışarı çıkardı. Temiz havanın iyi geleceğini düşünmüştü. Arabacı doktor bulmak için yola koyuldu.

Sophie ne yaptığını idrak ettiğinde düşünülenin aksine yaptığından memnun olmuştu. Tanrı Sophie’yi sandığından daha çok seviyordu galiba istediği her şey anında oluveriyordu. Eve geldiğinde görenlerin şok olmuş bakışlarına aldırmadan odasına çıktı ve temizlendi. Bir beladan daha kurtulmanın şerefine güzel bir yemek yedi ve sevdiği erkeği beklemeye koyuldu.

Angela ve James çalışmalara hemen ertesi gün başladılar. James bildiği her şeyi anlatmaya çalışıyordu ama Angela için kavraması için çok zor konulardı. Üstelik sadece James’ten değil babası gibi tüccar olan aile dostlarından da eğitim alacaktı. Bu arada Fransa’nın ünlü modacıları Angela’yı ilk kadın tüccar olarak hazırlamak için bir birinden farklı kıyafetler tasarlıyorlardı. İlk kadın tüccar ünvanını alacak olan Angela işin ciddiyetinin farkına varmıştı. James gibi bir babaya sahip olduğu için ne kadar şükretse azdı.

Tüm bunlar olurken Amelia büyüyüp serpiliyordu. Sosyeteye takdim edilmesi gerekiyordu. Ama tüm olaylar daha karmaşık hale geleceği için bir süre beklemesi gerekecekti.

ENTRİKA SARMALİ 15.BÖLÜM

YAZAR : Enyy Dergi

21 Aralık 2020

GİZLİ HİKAYELER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024