GÜZELLİK

DOĞAL CİLTLERE SAF DOKUNUŞ

YAZAR : Enyy Dergi

4 Ekim 2021


Eviniz Yeni Güzellik Merkeziniz

#Ciltbakımı, hassasiyet gösterilmesi, doğru ürünlerin kullanılması ve cihazlarla düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir. Cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen yüz bakımıdır ve genellikle en çok yapılan bakım türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt bakımı aslında tüm cilt için gerekli olan bir bakımdır. Cildin esnekliğini, nem dengesini koruması ve canlılığını geri kazanmasını sağlayan uygulamaları içermektedir.

Dikkat! Buzdolabından #güzellik çıkabilir.

Güzellik sektörünün kendisini sürekli güncellemesiyle birçok cilt bakımı seçeneğinin oluşması akılları karıştırmaktadır. Enyy Dergisi’nin okuyucularına özel, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi saç bakımı ve güzellik hizmetleri mezunu olan ve uzun yıllardır cilt ve saç bakım uzmanı olarak çalışıp kendi güzellik merkezinde yöneticilik yapan Büşra Şahin Polat’ dan son dönemin en trend cilt bakımları, doğal kürler, masaj yağları ve cilt bakım tüyolarıyla ilgili özel bilgiler aldık. Cilt ve saç bakım uzmanı Büşra Şahin Polat tüyolardan önce cilt bakımı ile ilgili olarak “ Her ay düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırmak çok önemlidir. Profesyonel cilt bakımı cildin ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Her ay düzenli olarak yaptırmak büyük önem taşır. Düzenli cilt bakımı yaptıranlar yaş aldıkça daha genç, daha güzel görünümün yanı sıra sağlıklı bir cilt ile de kendilerini mutlu hissederler” diyerek cilt bakımının önemini bir kez daha vurguluyor ve evde cilt bakımı yaparken ürünlerin kullanım sırasını özellikle belirtiyor.

Evde cilt bakımı için ürün uygulama sıralaması;

Solüsyon ile temizlik
Peeling
Tonik
Maske
Nemlendirici

Hiçbir yerde bulamayacağınız ve elinizin altındaki malzemelerle yapabilecek kürler;

Kabak Lifi
Kabak lifi cilt temizliği ya da peeling esnasında kan dolaşımını hızlandırır ve ürünün cilt altına daha kolay nüfuz etmesini sağlar. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Kullanım esnasında kabak lifini dairesel hareketlerle ve orta sertlikte ciltte gezindirilmesi gerekmektedir. Sert ve dik hareketlerle kullanılması durumunda cildin çizilmesine neden olabilmektedir.

Maden suyu ile cildiniz nefes alsın!

Maden Suyu Mucizesi
Maden suyunu kalıplara doldurarak buzluğa atın ve buz haline geldikten sonra cildinize doğrudan dairesel hareketlerle gezdirin. Özellikle duş sonrası uygulamanız gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine ve cildi canlandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrılmaz İkili Sirke ve Karbonat

Leke ve sivilce sorunlarında tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Yağlı ciltler için bir çay kaşığı karbonatı yarım çay kaşığı sirke ile karıştırıp kabak lifi ile dairesel hareketlerle cildinize peeling yapabilirsiniz.

Eğer hassas ve kuru bir cilde sahipseniz yarım çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki ölü deriyi temizler ve sivilce sorunu olanların bir numaralı yardımcısıdır.

Maske

Avakado Maskesi

Yarım avokadoya bir yemek kaşığı bal eklenerek nem bombası yaratabilirsiniz. Kuru ve hassas ciltler için harika ve doğal bir çözüm olabilmektedir.

Franbuaz – Muz Maskesi
On adet frambuaza ya da bir adet muza bir yemek kaşığı bal ekleyerek karıştırıp maske kıvamına getirin harika bir yağ dengeleyici özelliğine sahip maskeniz olacaktır.

Ferahlatıcı Aleo Vera Maskesi
Aleo veranın içinde bulunan sıvıyı tüm yüzünüze uygulayın kuruyana kadar bekletin cildinizin parladığına ve temizlendiğine kendiniz şahit olacaksınız. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Aromatik ve Ferahlatıcı Tonik
Gül ya da lavanta suyu en doğal şekilde cildinizde bulunan gözenekleri sıkılaştırır ve canlı bir görünüm kazandırır.

Vücut ve Bakım Yağları

Aramaterapi yağları ile cildinize ve duyularınıza dokunun. Sizi keyiflendirecek birçok çiçek ve baharat kokusuna sahip olan aromaterapinin geniş bir seçenek kartelası bulunmaktadır.
Zeytinyağı; Birçok alanda mucizevi etkileri olan zeytinyağı tüm cilt tipleri için nemlendirici özellik taşımaktadır.
Kakao yağı; Yağlı ciltler için nemlendirici özelliktedir.
Lavanta ve çay ağacı yağı; Akne üzerine sürüldüğünde antiseptik özelliğinden dolayı akneyi iyileştirme özelliği vardır.
Avokado yağı; Kuru ciltlerin bir numaralı nem bombasıdır.

DOĞAL CİLTLERE SAF DOKUNUŞ

YAZAR : Enyy Dergi

4 Ekim 2021

GÜZELLİK

İlgili Başlıklar


Copyright 2024