SAĞLIK

DİKKAT DİYETİ

YAZAR : Enyy Dergi

7 Temmuz 2021


Yazın gelmesiyle iştah kabartan serpme kahvaltılar, açık büfeler, çeşitli kokteyller hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Hepimiz “hangisini yesek gözümüz öbüründe kalıyor” dönemindeyiz. Üstelik kadınlar kadar erkekler de bu dönemi fazla kilolarla kapatmaya oldukça meyilli. Size kilo aldırmayacak fakat istediğinizin tadına baktıracak harika bir önerimiz var. Biz adını “Dikkat Diyeti” koyduk. Nedenini açıklıyoruz. Dikkat Diyeti yedi aşamadan oluşmaktadır.

Uykuya Dikkat!

Yaz gecelerinin eğlenceli hayatı uyku düzeninizi bozabilir. Uzmanlar günde altı ile sekiz saat uyumanın dinlenme ve hormonel sağlık için uygun olduğunu söylemektedirler.

2. Kuruyemişe Dikkat!

İçeceklerin yanında avuç avuç yediğiniz kuruyemişin çiğ olanlarını tercih edin. Avuç sayısını en fazla bire düşürün.

3. Suya Dikkat!

Kokteyller, meyve suları susuzluğunuzu giderir fakat vücudunuzun su ihtiyacını gidermez. Günde en az iki litre su içmeniz gerekmektedir.

4. Sebzelerle Barışmaya Dikkat!

Sebzeler doğru pişirildiğinde hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı olmaktadır. Porsiyonunuzun büyük kısmını sebzeye ayırın.

5. Atıştırmamaya Dikkat!

Atıştırmalıklar harika makyajla masumlaştırılmış canilerdir. Size ve vücudunuzu kıyarlar. Atıştırmalıklarınızda doğal güzellikten yana olun.

6. Aşırı Hıza Dikkat!

Yemek yerken aşırı hızlı yemeyin. Yiyeceklerinizi yavaş ve iyice çiğneyerek tüketin.

7. Harekete Dikkat!

Her an en sevdiğiniz şarkı çalıyormuş gibi durun ve hareket edin. Sürekli dans etmenizi kastetmiyoruz ama sürekli dans etmek harika olurdu.

DİKKAT DİYETİ

YAZAR : Enyy Dergi

7 Temmuz 2021

SAĞLIK

İlgili Başlıklar


Copyright 2024