YAŞAM

DİJİTAL BAĞIMLILIK

YAZAR : Enyy Dergi

11 Mayıs 2021


İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı şüphesiz en çok birebir sürdürülen iletişimi engelledi. Sosyal medya platformlarının sunduğu çekici uygulamalar her gün daha fazla insanı kendine çekmeye devam ediyor.

Uzakta yaşayan insanların ilişkilerini rahat bir şekilde devam ettirmesi, uzun zaman alan banka, ödeme, alışveriş ve profosyonel iş hayatının pratikleşmesi, merak edilen bilgilere kolayca ulaşılması olumlu yanlarından sadece bazılarıdır.

 

Olumsuz yönlerine gelecek olursak, sosyal medyaya konulan gerçeği yansıtmayan olaylar, filtrelerle neredeyse gerçeği ile alakasız hale getirilen fotoğraflar, kişisel verilerin paylaşılması, konum paylaşılması, çocukların olumsuz içeriklere maruz kalması, amaçsız bir şekilde çok zaman geçirilmesi olumsuz sayabileceğimiz yanlarındandır.

 

Dijital bağımlılık artık psikiyatrlar tarafından tanınan bir bağımlılık türüdür. Gününüzü verimli geçirmek için yaptığınız planlarda keyfi geçireceğiniz sosyal medya süresini makul tutmalı, çocuklara güvenlik önlemi alınmış internet hizmeti sunmalıyız.

DİJİTAL BAĞIMLILIK

YAZAR : Enyy Dergi

11 Mayıs 2021

YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024