CİNSEL YAŞAM

DAVETKÂR OLMAK MI AĞIRDAN SATMAK MI?

YAZAR : Enyy Dergi

30 Kasım 2020


Kadınlar hep av durumdadır ya tersine döner avcı olmayı seçerse, beğendiği erkek için mücadele yolunda neler yapar?

Bu ayki anketimiz avlanmaya çalışılan erkekler…

Mehmet (32) Barmen: Geçenlerde yabancı Rus turist kadın tarafından avlanılmaya çalışıldım, giderken de kâğıda oda numarasını yazmıştı. Hiç sempatik gelmedi, kendimi kötü hissettim. Kadınları anlayamıyorum.

Selim (40) İşletmeci: çok sık yaşadığım bir şey, mekânıma gelen Türk olsun yabancı olsun kadınların sözlü tacizine uğruyorum. Bazen çirkin davetler aldığım da oluyor. İstenmediği halde ısrarcı olanlar ayrı bir can sıkıcı.

Gökhan (30) Asker: benim avcı sosyal medyada birkaç kez mesaj yazmıştı, cevap vermedim. Sayfamı eklemiş ve tanıdığım, konuştuğum bütün kadınlara mesaj atmış. Aslında tacizcimi tanıyorum sorduğumda itiraz ediyor.

Berk (28) İşletmeci: ben de bayanlar tarafından zaman zaman tacize uğruyorum. Ama güzelse sıkıntı olmuyor ya da beğendiğim bir kadınsa sıkıntı olmuyor. Beraber hoşça vakit geçirebiliyorum. Cesur kadınları severim, kaçık olmadığı sürece.

Selin( 23) İç mimar: Ben hoşlandığımı hemen belli ederim. İnternetten yazıyorum, tanışıyorum ret cevabı alırsam birkaç kez şansımı deniyorum. Güzel iltifatlar ediyorum, sık sık karşılaşmaya çalışıyorum vb. taciz sayılır mı bilmem.

Eda (30) Kasiyer: ben balık burcuyum, çabuk âşık oluyorum. Olduğun zamanda hissettiriyorum; bakışlarımla, davranışlarımla… Yani karşı tarafı rahatsız etmediği sürece istediğim cevabı alana kadar taciz etmekte sakınca görmüyorum.

Filiz (32 ) Müzisyen: kadınların davet eden değil edilen olması gerektiğini düşünüyorum. Fazla davetkâr olmak yanlış anlaşılabiliyor, avcı derler hemen. Ama açıkçası davet gelmeden hoşlansam da bir erkeğe bunu belli etmek benim tarzım değil.

Ozan (37) Tıbbi Mümessil: Beğenmediğim bir kadının benimle ilgilenmesi bana dokunması hiç hoşuma gitmez hatta kurbağa ellemiş gibi olurum. Kadının erkeğe boş yere asılması hiç asil bir davranış değil.

DAVETKÂR OLMAK MI AĞIRDAN SATMAK MI?

YAZAR : Enyy Dergi

30 Kasım 2020

CİNSEL YAŞAM

İlgili Başlıklar


Copyright 2024