GİZLİ HİKAYELER

CADILAR BAYRAMI; HALLOWEEN

YAZAR : Enyy Dergi

30 Ekim 2021


#CadılarBayramı her yıl 31 Ekim’de kutlanan bir tatildir ve Cadılar Bayramı 31 Ekim 2021 Pazar günü gerçekleşecektir. Gelenek , insanların hayaletleri kovmak için şenlik ateşleri yakıp kostümler giydiği antik Kelt #Samhain festivaliyle ortaya çıkmıştır . Sekizinci yüzyılda, Papa Gregory III, 1 Kasım’ı tüm azizleri onurlandırma zamanı olarak belirledi. Yakında, All Saints Day, Samhain’in bazı geleneklerini birleştirdi. Önceki akşam, All Hallows Eve ve daha sonra Cadılar Bayramı olarak biliniyordu. Zamanla, Cadılar Bayramı şeker mi şeker mi, fener oymacılığı, bayram toplantıları, kostüm giyme ve ikramlar yeme gibi etkinliklerle dolu bir güne dönüştü.

Cadılar Bayramı’nın kökenleri, eski Kelt Samhain festivaline (ekmek olarak telaffuz edilir) kadar uzanır . Keltler çoğunlukla şimdi İrlanda, İngiltere ve kuzey Fransa olduğu bölgede, 2.000 yıl önce yaşamış, 1 Kasım itibariyle yeni yılını kutladı.

Bu gün, yazın sonu, hasat ve karanlık, soğuk kışın başlangıcı, yılın genellikle insan ölümüyle ilişkilendirilen bir zamanıydı. Keltler, yeni yıldan önceki gece, yaşayanların ve ölülerin dünyaları arasındaki sınırın bulanıklaştığına inanıyordu. 31 Ekim gecesi, ölülerin hayaletlerinin dünyaya döndüğüne inanılan Samhain’i kutladılar.

CADILAR BAYRAMI; HALLOWEEN

YAZAR : Enyy Dergi

30 Ekim 2021

GİZLİ HİKAYELER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024