İLİŞKİLER

BİZ ŞİMDİ NEYİZ DİYE SORUYORSANIZ YARA BANDISINIZDIR!

YAZAR : Enyy Dergi

23 Ekim 2021


Yara bandı kullanmak ya da yara bandı olmak. Sen hangisisin?

İlişkiler yapısı gereği çok karmaşıktır. İki kişinin artılarıyla eksileriyle karşılıklı birbirini nötralize etmesi gereken birçok aşamadan geçerek nihayetlenen bir süreç olarak kabul görmüştür. Fakat bir yerlerde bir şeyler yanlış gittiğinde taraflar arasında yaşanılan süreç hiç yaşanılmamış algısı uyandırmaktadır.

İlişki bittikten sonra taraflar gidenin boşluğunu doldurmak, acı boyutunu en az hissedilir seviyelere çekmek için hayatına alternatif birini alır. Bu ilişkinin hemen ardından başkasıyla başlanılan bu ilişkiye “yara bandı ilişkisi” denilmektedir.

Yara bandı olmak ya da olmamak işte tüm mesele bu!

Başlanılan ilişki yara bandı olarak oyuna giren kişi için başlayacak yoğun ilgi batağının, bir anda hiç yokmuş gibi davranılmanın, her saat başı aranmanın ertesi gün mesajlara verilmeyen cevapların olduğu bir tadım tabağı günlerinin başlangıcı olmaktadır.

Enyy Dergi olarak takipçilerimize “hiç birinin yara bandı oldunuz mu?” diye sorduk ve takipçilerimizden gelen güldüren, düşündüren, üzen cevaplarla karşı karşıya kaldık. İşte o yara bandı olan ve yara bandı olduran kişilerin cevapları;

Melis K. Gastronomi öğrencisi

Beş yıllık ilişkim bittikten sonra hayata küsmek yerine uzun zamandır arkadaşım olan biriyle ilişkiye başladım. Bir hafta sonra gece attığı mesajda “ben eski sevgilini arkadaşken bu kadar tanımıyordum. Bir haftadır sadece onu anlattığın için bu üç kişilik ilişkiden tek taraflı feragat ediyorum. Beni yara bandı olarak değil de tekrar arkadaşın olarak görmeye ne dersin?” yazmış. Hem sevgilimden hem arkadaşımdan ve tekrar sevgilimden oldum.

Semih Y. Ön Büro Elemanı

Otele staj için gelen birini işi öğretmem için benim yanıma vermişlerdi. Eğitim aşkı karşılıklı aşka dönüştü. Evlilik planları yaparken iş çıkışı parkta onu bir çocukla gördüm. Evlenmek istediğim kız çocuğa “bu benim yanında staj yaptığım Semih Bey. Semih Bey bu da stajdan önce ayrıldığım nişanlım” diyerek tanıştırdı. Bir düğün yapıldı ama içinde ben yoktum. Yara bandı olduğum kız kalıcı olarak işe başladı. Beraber çalışıyoruz.

Beliz F. İç Mimar

Benim olduğum yara bantlığı kadar yara bandı kutusunda bant yoktur. Buradan gelecek yara bantçılarına sesleniyorum. Beni bir salın artık.

Mehmet A. Fitness Eğitmeni

Fiziki yapımdan dolayı inanılmaz bir öz güvenim vardı. Kız arkadaşım beni terk ettikten hemen sonra ne kaçırdığını görsün diye bir ilişkiye başladım. Başladığım gün kızın bana “arkadaşlarım seni çok çirkin buldu aman neyse ben çirkin severim zaten” demesi önceki ilişkimden daha çok yaraladı beni.

Gittiğinde dönmüyorsa kendini başkasına bantlamıştır.

İpek S. Hemşire

Bir süre platonik aşık olduğum bir teknisyen vardı. Bir gün kız arkadaşı olduğunu öğrendim ve kendimi ondan bir şekilde soğuttum. Bir ay sonra sürekli nöbetlerimde karşılaşmaya başladık. Daha önce doğru dürüst bir iletişimimiz olmamıştı ve konuşmak için gereksiz sorular sormaya başladı. Bir hafta sonra sevgilisi olmamı çok istediğini söyledi. Kız arkadaşının acısını benimle giderip gidermediğini sordum. Tabi ki inkar etti. Sevgili olduk ve bana inanılmaz kibar ve düşünceli davranması ayaklarımın yere basmasını engelliyordu. Bir gün telefonuma ayrıldığı kızdan “ biz tekrar barıştık, sana söyleyemiyor” diye bir mesaj geldi. Mesajı ona gösterdim ve bitirdim. Çok öfkeliydim. Bir süre sonra nöbetteyken yanıma geldi pişman olduğunu söyledi. Kabul ettim ve bir önceki ilişkimize göre daha hevesli, daha farklı bir ilişki izlenimi kazanmasına neden oldum. Tam evlilik teklif edeceği gün ondan önce söze girdim. “Ben ayrılmak istiyorum” dedim. Rengi bembeyaz oldu. Masadan kalkarken “yara bandı yaranın acısını geçirmez aksine çıkarıldığında daha çok acıtır” dedim.

Mert Ç. Mağaza Sahibi

Çok sevdiğim kız evlenmek istediğimde içerisinde olduğu özel durumdan dolayı biraz zaman istedi. Ben benimle evlenmek istemediğini düşünerek başka bir kızla ilişkiye başladım. Ara ara sevdiğim kızla da görüşüyordum. O bana çok güvendiği için şüphelenmiyordu. Şimdi gizliden görüştüğüm kızla evliyim ve aklım hala sevdiğim kızda. Onun hala evlenmemesi benimle evlenmek istemediği düşüncemin yanlış olduğunu anlamamı sağladı. Yara bandı sandığım kız yanımda o hem aklımda hem kalbimde.

Fulya H. Moda Tasarımcısı

Bir gün buluşmak isteyip bir hafta sesi çıkmıyorsa yarayı sizle kapatıp, pansumanı başkasıyla yapıyordur.

Rıfat İ. Chef

Ne zaman buluşsak hemen gitmek istiyordu. Kendimi dersten sonra çıkılan teneffüs gibi hissediyordum. Meğerse benimle sevgilisiyle kavga ettiğinde görüşüyormuş.

Nalan O. Tenisçi

Çok hoşlandığım bir çocuk sevgilisinden ayrılmıştı. Kendi isteğimle yara bandı oldum. Onun için yapmadığım kalmamıştı. Konser biletleri, doğum günü partisi, şehir dışı tatilleri planladım. Sonra “biz neyiz?” diye sorduğumda “iyi iki arkadaşız” dedi. Ben kırık kalbim ve boş banka hesabımla baş başa kaldım o egosu tatmin olmuş bir şekilde bir aylık tanıdığı kızla evlendi.

BİZ ŞİMDİ NEYİZ DİYE SORUYORSANIZ YARA BANDISINIZDIR!

YAZAR : Enyy Dergi

23 Ekim 2021

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024