İLİŞKİLER

AYNI ŞARKIYA DÜŞENLER

YAZAR : Enyy Dergi

2 Ekim 2021


Aynı şarkıdan aynı aşka düşenlerin melodik hikayesi

Hayatınızın aşkını bekliyorsanız sürprizlere açık olmanız gerekmektedir. Çünkü aşk sizi bir asansör kapısı kapanırken, taksi ararken ya da bir bar taburesinde sevdiğiniz şarkıyı bağıra çağıra söylerken bulabilir. Bunların arasında en çok bar taburesi seçeneğini istediğinizi biz biliyoruz siz de itiraf edebilirsiniz.

Çok kötü bir günün ardından ya da aldığınız terfiyi kutlarken seçtiğiniz bar sizin için yeni başlangıçların kapısını açan mekan olabilir. Kulaklardan aşıp ruha giren müziğin ritminin size yaklaşan aşkın ayak sesleri olma ihtimali yüksektir. En sevdiğiniz şarkıya coşkuyla eşlik ederken aynı coşkuyu paylaşan kişiyle göz göze gelişiniz kıvılcımların yangına dönüşmesine neden olabilmektedir. Aynı şarkıya düşüşünüz ayrıca ertesi gün aynı ilişkide ayağa kalkmanıza olanakta sağlayabilmektedir.

Aynı şarkıya düşmeyende ne bileyim?

Bar kültürü sosyalleşmenin eğlenceli hallerinden birisidir. Üstelik bara gitmek için özel bir sebep aranmasına gerekte yoktur. Mutsuzken, çok mutluyken, depresyondayken, enerjiyle doluyken her halde içeriye giriş yapma şansına sahipsinizdir. Seçeceğiniz içecek, sergileyeceğiniz dans figürleri de tamamen sizin hayal dünyanız ve kişisel zevklerinizle ilgilidir. Doyasıya eğlenirken bir yandan da etrafta ne olup bittiğini de bilmek istersiniz. Kimin ne giydiği, başkasının abartılı makyajı, masaya konulmuş anahtarın hangi marka arabaya ait olduğunu, dans edenlerin yeteneklerini bilinçli ya da doğal bir güdüyle incelerken bulursunuz kendinizi. Yan masada hiç tanımadığınız dans eden grubun içerisinde karşılıklı kıvrak hareket sergileyebilirsiniz. Özellikle bu grupta beğendiğiniz biri varsa. Barda tek geçerli nokta eğlence olduğu için kimse sorgulamayacaktır sizi. Sürekli biriyle göz göze geliyorsanız hareketleriniz onunla iletişime geçmeye neden olacak şekilde evrilmeye başlayacaktır. Barmenin servis yaptığı alanda oturuyorsa yakınınızda garson olmasına rağmen içeceğinizi kendiniz almak isteyebilirsiniz belki biraz oyalanabilir fazladan buz ve limon ihtiyacı hissedebilirsiniz bunlar çok doğal isteklerdir. Önemli olan sohbete ilk kimin başlayacağıdır. Konuşmaya ilk başlayan sohbeti seviyeli ve keyifli tutmaya mahkum olan kişidir. Cesaretini ilk toplayan kim olursa olsun karşılıklı ilk izlenimi kusursuzlaştıracak cümleler kurulmaya başlanır bu yazısız kurallardan bir tanesidir. Bu tanışmanın boyut kazanması delice eğlenilen mekanı aniden çok gürültülü ve kalabalık bularak başka bir mekana gitme önerisi getirilmesiyle doğrudan orantılıdır.

Barda başlayan ilişkinin temeli eğlence ortamında atıldığı için ileri ki günlerde de enerjisi çok yüksek bir ilişkiye dönüşebilir. Hayallerinizi kurduğunuz ilişki doyasıya yaşamanız için orada o taburede oturmaktadır. Bir daha görüşmeyeceğinizi düşünerek kendinizi olduğunuzdan daha farklı göstermenize neden olabilir fakat emin olun göz göze geldiğiniz kişiyle hayat karması gereği bir gün mutlaka başka bir yerde karşılaşacağınız kesindir. Doğal ve içtenlik her zaman kazanan eylemlerdir. Aşk hesaplanamaz bir duygu olarak sizi her an yakalayabilir ve barda beraber söylediğiniz şarkı sizin ilk aşk yemininiz olabilir.

Bunca şarkı yalan söylüyor olamaz.

Yüzlerce şarkının içerisinde bir tanesinin en can yakan nakaratıyla birbirlerini bulanlar bakın başlarına gelen zamansız aşkı nasıl anlatıyorlar.

Esma C. 34 yaşında;

Yedi yıldır aynı mağazada satış danışmanı olarak çalışıyorum ve bir ay önce yeni müdür işe başladı. Sabah iş yerinde onunla bir müşteri nedeniyle tartıştık ve apar topar çıktım mağazadan. Akşam arkadaşlarım beni eğlendirmek için Taksim’de bir bara götürdüler. Gece oldukça eğlenceli geçiyordu ki bir ara gözüm müdürüme takıldı. O da bir grupla eğleniyordu. Gece hızla ilerlerken müzik yavaşladı ve benim en sevdiğim şarkı çıktı fakat duygusallıktan çıkmam gerekiyordu. Bende lavaboya doğru yürümeye başladım. Tam köşeyi döndüğümde biri kolumdan kenara çekti beni. Müdürümle göz göze geldik ve beni öyle bir öptü ki sanki barın çatısından içeriye ateş yağdı. Şimdi sevgiliyiz aynı mağazada herkesten gizlemek için sürekli kavga edip bazen barda barışıyoruz.

Berkan Ö. 28 yaşında;

Uzun yıllardır müzisyenlik yapıyorum ve arkadaşlarımla beraber Marmaris’te bulunan bir otelin roof barı ile anlaştık. Otelde konaklayanlar akşamları bizim şarkılarımızla eğleniyor ve hüzünleniyorlardı. O akşam bir kadın kapıdan içeri girdi benim kalbim onun geldiği yerden çıktı. Mavi uçuşan elbisesi, yanık teni, kumral saçlarıyla çekti beni kendine. Kıza nasıl baktıysam artık gülümsedi. İşareti alınca ilk arada yanına gittim kız Türkçe bilmiyordu bende İngilizceyi çok az biliyordum. Ulusal dil olan beden dili devreye girince baya sessiz sohbetler gerçekleştirdik ve ara bitince sahneye gittim ve bildiğim tek İngilizce şarkıyı söyledim. Lütfen o şarkı hangisi diye sormayın çünkü şarkı bittiğinde kız barda yoktu.

Mehtap Y. 25 yaşında;

İşimde uzun yıllardır beklediğim terfi gerçekleşince iş yerindeki arkadaşlarımla kutlamak için bir bara gittik. Herkes eğleniyor fakat ben kendimi halsiz hissediyordum. Garson yoğunluktan masalara yetişemiyordu bende kendi içkimi almak için bara doğru yürürken çalan şarkıya bağıra bağıra eşlik ediyordum. Barmen içkimi hazırlarken tam şarkının en yükselen yerinde müzik gitti ve benim sesim yankılandı barda. Haliyle gülüşmeler, beni göstermeler derken hemen arkamı döndüm ve müziğin sesi tekrar mekanı doldurunca rahatladım. İçkimden bir yudum almıştım ki karizmatik bir erkeğin sesi kulağımı gıdıkladı. “Sesiniz de sizin kadar güzel” arkamı döndüğümde Herkül’ ün Marmaris versiyonunu gördüm. Sesinin karizması mı kendinin taş gibi olması mı etkiledi beni bilemiyorum aslında ama dibim düştü. Hiç belli etmeden teşekkür edip arkamı döndüm ama yanımda oturması için dua ediyordum ama oturmadı. Ne olduğunu anlamak için arkamı döndüğümde bir kıza hararetli bir şeyler anlatıyordu. Benim şansımın parladığı gün aynı hızla söndüğü gün oluyordu genellikle, bu da o günlerden biriydi anlaşılan. Ayağa kalkıp arkadaşlarımın yanına giderken sert parmakların kolumu tuttuğunu hissettim. Beni barın terasına çıkardı ve öptü. Kızı hatırlayınca iteleyip sevgilisinin yanına gitmesini söyledim. Kahkahasıyla daha da çok sinirlendim. Gidecekken kızın gülümseyerek bize doğru geldiğini görünce dondum kaldım. Kesin bar dayağı yiyecektim. Kızın yanında eşantiyon gibi kalıyordum. Kız gülümseyince bende gülümsedim. Ecele göz kırpmak buydu sanırım. Kız geldi “kuzen ben gidiyorum” dedi kolumu sıvazlayıp gitti. Barda aynı şarkıya düşüşümüzün dördüncü evliliğimizin birinci yılını hala aynı barda kutluyoruz.

Gülşen F. 32 Yaşında;

Arkadaşımın bekarlığa veda partisi için bir mekanda yer ayırttık. Gelenlerin hepsinin evli olması benim ise ilişkilerimde yıl dönümünü görmemem dışında bir sorun yoktu. Mekan aşırı kalabalıktı.

Aynı anda mekanda bulunan Gökhan B. 33. Yaşında

Bizim çocuklarla mekan turuna çıktığımız günlerden biriydi. Son dönemlerin en gözde mekanlarından birini son mekan olarak seçtik ve yerlerimizi aldık. Karşımızda ki locada kızlar bekarlığa veda partisi yapıyorlardı. Sanırım hepsi evliydi. Gözlerimi başka gruplara doğru kaydırdım.

Gülşen;

Kızlar kendinden geçmişçesine eğleniyordu. E tabi çocuklarını kocalarına bırakıp çıkabildikleri nadir günlerden birini yaşıyorlardı. Oynayanlar, sarhoş olmaya ramak kalanlar derken eğlencenin dibine vuruyorduk. DJ’ den en sevdiğim şarkıyı istedim. Beni kırmadı ve çalmaya başladı.

Gökhan;

En sevdiğim şarkının çalmasına şaşırdım. Artık dinlenmeyen benim için çok özel şarkılardan biriydi. Ben şarkıya eşlek ederken evli olduğunu düşündüğüm kız grubundan oldukça hoş bir kız da aynı benim gibi keyif alarak, coşkuyla şarkıya eşlik ediyordu. Evli olmamasını umarak yanına doğru ilerlemeye başladım. Bizim çocuklar anlam veremeyen bakışlarla bana bakıyorlardı. Kızın yanına gittim ve şarkıya beraber eşlik etmemizin mümkün olup olmadığını sordum. Gülümsedi. “ şarkıyı ben istedim” dedi gururla. Şarkının hiç bitmesini istemedim. Resmen aynı şarkıya düşmüştük.

Gülşen;

Gökhan’a evli olmadığımı söylediğimde çok şaşırdı ve akşam yemeği teklif etti. Tabi ki kabul ettim. Bu kez birinci yıl dönümünü kutlayacaktım ama yine kutlayamadım çünkü altı ay sonra evlendik. Umarım evliliğimizin birinci yıl dönümünü kutlayabilirim. Düştüğümüz şarkı evliliğe dönüştü.

AYNI ŞARKIYA DÜŞENLER

YAZAR : Enyy Dergi

2 Ekim 2021

İLİŞKİLER

İlgili Başlıklar


Copyright 2024