ASTROLOJİ

26 Mayıs Tam Ay Tutulması

YAZAR : Enyy Dergi

25 Mayıs 2021


5° Yay Burcu Sabian Sembolü : “ Bir Kriket Oyunu”

Bu Sembol, bizlere bu tutulma ile birlikte hayatımıza rekabet ile birlikte nezaketi ve centilmenliği unutmamamız gerektiğini hatırlatıyor. Bireyin toplumlar içerisinde düzen içerisinde yaşayabilmesi için belli başlı toplum kuralları olduğunu unutmaması gerekir ve bu kurallara uyması gerekmektedir. Bireysel olarak hedeflediğiniz başarılar için her yol mübah mantığı terk edilmeli ve bu yolda etik adımlar atılmalıdır. Bu tutulma kadersel bir etkiyi ortaya koyarken, her birimize dürüst ve ahlaklı olmanın önemini hatırlatacak olayları yeniden gündeme taşıyacaktır. Kurallara göre oynadığınızda, nezaketin hırsın üzerine çıkabildiğini fark edebilirsiniz.

26 Mayıs 2021 Türkiye saati ile 14:13 ,değişken bir burç olan Yay Burcunun 05 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulmalar, değişim ve dönüşüm için portallardır. Yeni Aylar sırasında Güneş Tutulması, Dolunaylar sırasında ise Ay Tutulması meydana gelir zorlu göksel olayları yaşatabilir. Değişken bir burçta olduğu için ve GAD bağlantılı olduğu için kadersel değişimleri de beraberinde getirecektir.

Ay tutulmasına eşlik eden, Marfik sabit yıldızı etkisiyle, fanatizm ile alakalı ve dini konularda fanatik olaylar ve körü körüne inanmayı empoze eden bazı söylemler dünya gündeminde olabilir. Yay burcu semboliğinde, 3-9 aksında gerçekleşen bu tutulma ile seyahat, uluslararası bağlantılar, dini yapılar, din görevlileri, dini eğitimler, din merkezli açıklamalar, dış ticaret, uzun yolculuklar, kardeşler, sözleşmeler, komşular, hukuki süreçlerin aktif olabileceği şaşırtıcı davaların açılabileceği, turizm ve eğitim, akademiler ile ilgili konularında istikrarsız açıklamalar ve yeni uygulamaların olabileceği bir zaman dilimine giriş yapıyoruz.

Türkiye’nin 6. Ev’inde gerçekleşecek olan bu tutulma ile birlikte sağlık çalışanları ve halkın sağlığı ile ilgili konular gündemde olabilir. Hak ve adalet üzerine gizli saklı kalmış bir çok konunun gün yüzüne çıkacağı olaylara ev sahipli yapabiliriz.

Tutulmanın T kare apeksinde Jüpiter balık burcunda bulunuyor. Kadersel gelişmelerin sonucunda ilahi adaletin yerini bulacağına inancınızı koruyun. Bazen kaosun içerisindeki düzen yepyeni bir çıkışı yolunu gösterebilir.

Merkür Venüs tutulma anında kavuşumda, renkli romantik sözlerin vaatler ile birlikte yeni ilişkileri için atılabilecek adımları gösteriyor. Eskilerin atacağı gönül çelen mesajlara dikkat. Neptün bu kavuşuma sert bir açı ile adeta bir kere kandın yine kendini kaptırma diyor. Her tatlı dil bal kokmuyor.

Retro hareketine hazırlanan Merkür ile Neptün karesi ile iletişimde aksaklıklar, deniz ulaşımında beklenmedik kazalar, kardeşler ve yakın akrabalar ile yaşanabilecek sözlü gerilim ve hayal kırıklıkları, sosyal medyada yanlış ifadeler ve tüm bu konular ile ilgili aldanma ve aldatılma, kandırılma açılı olaylar gündeme gelebilir.

Venüs ile Neptün karesi etkisiyle ticari anlaşmalarda, online alışverişlerde, kandırılmalara açık bir gökyüzü var, yanlış bilgilendirme kaynaklı zararlar oluşabilir. Menfaat tabanlı ilişkilerin ifşası ile birlikte gerginleşen ilişkilerde kadersel sonlanmalar yaşanabilir.

Uranüs- Satürn karesi gölgesinde gerçekleşen bu tutulma ile beklenmedik ani bazı gelişmeler, kısıtlamalar gerçekleşebilir. Dönüşmeye çalışırken sanki şartların sizi yolunuzdan alı koyuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Bu tutulma ile birlikte, yolda, dürüstlük ve vicdanla sınanacağız. Bilginin doğru ve etik şekilde paylaşılması gerektiğini fark ediyoruz. Yaşamın her anında ruhumuzdaki centilmeni hep öne koymamız gerektiğini unutmayalım. Hayat duyguları sevgileri sevinçleri ve üzüntüleri paylaşınca güzel. İlişkilerde, duygularınızda, samimi ve dürüst olursak, bu paylaşımların değeri bilinecektir.

Vicdanınız pusulanız olsun.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

AY TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Yurt dışı bağlantılı işleriniz, akademik hayatınız ile ilgili konular gündeminizde bulunabilir. Bu ay tutulmasıyla birlikte bir eğitimden mezun olabilirsiniz, yurt dışına taşınma gibi bir planınız var ise bu planlarınızı gerçekleştirmek adına nihai kararlar alabilirisniz.

BOĞA BURCU

Bu ay tutulması haritanızda başkalarından faydalandığınız maddi konuları gösteren bir alanda gerçekleşiyor. Miras, nafaka, vergi, alacak verecek gibi konularda sonuçlanacak olaylar olabilir. Kredi çekmeyi düşünenler için olumlu bir sonuç çıkabilir.

İKİZLER BURCU

İkili İlişkiler ve ortaklıklarınız gündeminizde olacaktır. Uzun zamandır düşündüğünüz yeni bir ortaklığa karar verme aşamasında olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde bir sonraki adıma geçebilir ya da sonlanmalar ile yeni başlangıçlara ilerleyebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Günlük rutinleriniz, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız gündeminizde olacaktır. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise tedavi yöntemi için karar verebilirsiniz. Yeni bir diyet programı ve spora başlama kararı alabilirsiniz.

ASLAN BURCU

Aşk hayatınız bu tutulma ile birlikte gündeminizde. Sahip olduğunuz yetenekleriniz ve hobilerinizin daha da görünür olacağı bir dönem. Aşk hayatınız da sorunlar var ise bitişler yaşanabilir, yepyeni dolu dolu bir aşka kapınızı aralayın. Bebek haberi bekleyenlere müjde olabailir.

BAŞAK BURCU

Aile, aile büyükleri ile ilgili konular, taşınma, yer değiştirme, mülk alım satımı konuları gündeminizde bu tutulmayla birlikte. Yeni bir şehire taşına bilir, yeni bir ev alabilirsiniz. Aile büyüklerinizin sağlığı ile yakından ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Kardeşler, kuzenler, akrabalarınız, kısa seyahatler, yolculuk, arabanız, eğitim hayatınız ve olası sözleşmeler bu tutulma ile birlikte gündeminizde olabilir. Yeni fırsatları değerlendirebilir ve çevrenizdeki kişilere de faydalı olacak projeler imza atabilirsiniz.

AKREP BURCU

Kendi maddi kaynaklarınız ve gelir tablonuz ile ilgili onular gündeminizde olabilir. Yeni yatırım fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Estetik, bakım ve alışverişe gereksiz harcama yapmamaya dikkat edin. Bu dönemde ne borç alın, ne de borç verin. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

YAY BURCU

Bu tutulma ile birlikte sahnede sizler parıldıyorsunuz. Yepyeni bir döneme girerken, kendinizi çok farklı hissedebilirsiniz. İmajınızda bir değişiklik yapabilir, farklı beslenme veya yeni bir detoks deneyebilirsiniz. Hayatınızda yeni bir perde açılıyor.

OĞLAK BURCU

Derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizler için. Dönüşümün başladığının sizde farkındasınız, belki aradığınız içsel sorulara cevap bu tutulma ile birlikte karşınıza çıkabilir. Arkanızdan çevrilen bazı işleri fark edebilirsiniz. Gizli düşmanlıkları açığa çıkarabilirsiniz.

KOVA BURCU

Arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal kurum ve kuruluşlar gündeminizde olabilir. Yeni arkadaş grupları ile birlikte yepyeni kapılar aralanabilir. Sosyal statü toplum önünüzdeki duruşunuz önemli olacak. Sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor.

BALIK BURCU

Kariyer hayatınızda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Meslek hayatınızda yeni gelişmeler karşısında sorumluluklarınızın arttığı yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Hedefinize odaklı güçlü adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

26 Mayıs Tam Ay Tutulması

YAZAR : Enyy Dergi

25 Mayıs 2021

ASTROLOJİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024