ASTROLOJİ

23° Kova burcundaki Yeni Ay Sabian Sembolü

YAZAR : Enyy Dergi

10 Şubat 2021


23° Kova burcundaki Yeni Ay Sabian Sembolü: “TUTKULARINA SIRTINI DÖNEN BİR ADAM, TECRÜBESİNDEN ÖĞRETİYOR”
Bu sembolde de ifade edildiği gibi , uzun bir yolculuktan ve sayısız deneyimin içinden geçmiş olabilirsin. Yaşadığın her olay sende derin bir iz bırakmış olabilir. Kimi zaman hareket edecek gücün kalmamış, ifade edebilecek kelamın kalmamış gibi hissedebilirsin ama devam etmelisin.

Tutkularını kontrol edebildiğin anda, ilerlemenin önündeki engelleri kaldırmış olacaksın. İçsel bilgeliğinin rehberliğinde hem kendi yolunda daha güçlü ve emin adımlar ile ilerleyeceksin hem de çevrendeki insanlara dokunarak onlara da faydalı olabilirsin.

Yürüdüğün yolda yalnız olmadığını fark etmelisin. Ceplerindeki deneyimlerin senin en sadık ve güçlü yoldaşların. Ruhunun bilgeliğinin kaynağı o deneyimlerin, acıların, anıların, yaraların. Geçmişteki deneyimlerine bağımlı kalmadan, o karanlık kuyularda saklanmayı seçmemelisin. Tüm bu yaşanmışlıkları harmanladığında ve hayatında “dengeyi” oturttuğunda belirli bir olgunluğa erişeceksin ve içsel “huzurunu” bulacaksın.

Şimdi öğrendiklerini öğretme zamanıdır. Senin için gücünü eline alma ve deneyimlerinden öğrendiklerini paylaşma zamanıdır.

11 Şubat Perşembe günü saat 22:05’te Kova burcunda bir yeniay meydana geliyor. Kova burcundaki yeniayda çocuklarla, aşk hayatıyla ilgili gelişmeler, sanatsal, sportif faaliyetler, yaratıcı yönler, ile ilgili konular gündemde olacaktır.

Yeniay, Sadalsuud yıldızıyla birleşiyor. Bu, kavuşumda arkadaşlardan saygı, okült konulara ilgi, kazanç, insani, toplumsal konularda zenginlik ve güzel gelişimleri ortaya koyabilir, devamlılığını getirebilmek çok önemli.

Gökyüzünde Kova enerjisi oldukça baskın. Kova burcunun ifade ettiği değişim, önce bireysel olarak başlayan ve büyüyerek toplumlarıda önüne katarak büyük bir değişimini tetikleyen olayları başlatacaktır. Kimileri marjinal çıkışlar yaparken, kimileri de özgürlüklerini isyankar haykırışların arkasına saklayacak.

23 derece Kova burcunda gerçekleşecek yeniay haritasında, Satürn-Jüpiter-Venüs-Merkür ile dizilimde olan yeniay’ın Mars ile sert kare açıda olduğunu görüyoruz. Çok sayıda gezegen hava elementi burcunda olduğu için, keşifler, icatlar, entelektüel, zihinsel faaliyetlerde yeni gelişmeler, bilimsel, teknolojik konularda önemli ilerlemeler beklenebilir.

Günay ay düğümü Juno kavuşumuna Merkür 60 lık destek açısı vermekte, belki eski bir aşkın, yarım kalmış ilişkilerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Ama Düğümleri kareleyen Neptün hayal kırıklıklarına karşı baştan uyarıyor.

Ülkemizin 8. Evine vurgu yapacak yeniay uluslararası konuları, müttefik ülkelerle ilişkilerimiz, kredi, dış borçla ilgili beklenmedik konuları gündeme taşıyabilir.

Kova yeni ayı ile, aşırı çalışan zihnin yorgunluğu ve nörolojik, zihinsel, psikolojik rahatsızlıklar, ödem ve dolaşım problemlerine dikkat edilmeli.

KOVA YENİ AYI VE BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ BURCU
Sevgili Koçlar 11 Şubat’taki yeni ay ile arkadaşlık dostluk adına yeni başlangıçlar yapabileceksiniz ve yeni gruplar içerisinde kendinizi gösterebilirsiniz. Sosyal ve arkadaşlık çevrenizde yenilenmeler olabilir. Değişim bazen bırakmakla başlar unutmayın. Bitmesi gereken arkadaşlıklar bu dönemde bitecektir. Yeni projelere başlamak, başlatmak enerjisi yoğun. Kariyeriniz ile alakalı değişim dönüşüm ve kendinizi daha iyi gösterebileceğiniz bir zaman.

BOĞA BURCU
Sevgili Boğalar, kariyer eviniz bu yeni ayda mercek altında. Güzel gelişmeler ve başlangıçlar var.. Kariyere dair durumlar maaş artısı veya iş değişliği gibi haberler gelebilir. Bu hafta hızlı atik güçlü olmak isteyecek ve bu gücü kendinizde bulacaksınız. Bunun yanında eski bir ilişkinin de geri gelmesi söz konusu. Kara vermekte acele etmeyin. Sizler ince eleyip sık dokuyan kişilersiniz, sabırla adım atmaya devam ödüllerini toplayacaksınız.

İKİZLER BURCU
Sevgili İkizler, bu yeni Ay’da uzak bağlantılı işler, mahkemeler ortaklı işler ve eğitim konuları gündeminiz olacak. Yeni bir eğitim almak için önünüze çıkabilecek fırsatları değerlendirebilirsiniz. Süregelen bir davanız varsa bazı gelişmeler sizi bekliyor. Yurtdışı bağlantılı işlerde sağlam adımlar atma zamanı.

YENGEÇ BURCU
Sevgili Yengeçler, bu Yeni Ay’da sürprizlere açık olun. Beklemediğiniz durumlar söz konusu. Kredi çekmek istiyorsunuzdur bununla ilgili haberler alabilir veya adımlar atabilirsiniz. Krediler ve finansal konularda ani ve beklenemedik gelişimler sonucu hemen kestirip atmayın. Olayları çoklu açıdan ele almaya çalışabilirsiniz. Sizi bu yeni ayda cok cesur görüyoruz, uzun zamandır sürünen bir konuyu sonunda bitireceksiniz.

ASLAN BURCU
Sevgili Aslanlar, yeniayda gündeminizde, evlilik, iş ilişkisi ve her türlü ikili ilişkile ve ortaklıklar var. Bazı ilişkiler sonlanabilir kopuşlar olabilir veya beklenmedik ani kopmalar yaşanabilir ve ummadık tepkiler alabilirsiniz. Açık düşmanlıklar dostum dediğiniz insanlardan beklemediğiniz bir durum karşınıza çıkması olası. Ne olursa olsun sizin için hayırlısı olacak, sakın üzülmeyin ya da öfkelenmeyin. Yeni bir başlangıca ilerliyorsunuz.

BAŞAK BURCU
Sevgili Başaklar, sağlık ve gündelik iş ortamı ile ilgili sürpriz beklenmedik olaylar olabilir. Kimileri iş değiştirmek istiyor bunaldınız. Ama şimdi doğru zaman değil .Biraz daha sabır. Sağlığınız ile ilgili ertelediğiniz bir durum var ise harekete geçmeniz gereken bazı durumlar olabilir. Zihin ve beden yorgunluğunuz size bir mesaj veriyor, biraz dinlenin.

TERAZİ BURCU
Sevgili Teraziler yeniay sizin çocuklar, aşk, yetenekler konuarınıza tetik verecek. Çocuklar konusunda bazı anlaşmazlıklar yaşanabilir. Yeteneklerinizi hayata geçirecek bazı plan ve projeler önünüze gelebilir, destek almayı unutmayın lütfen. Aşk ilişkilerinde, keyif aldığınız konularda da fırsatlar olabilir. Yeni hobiler edinmek isteyebilirsiniz.

AKREP BURCU
Sevgili Akrepler aile ve ev konuları içinde sürpriz gelişmeler söz konusu. Kimileri ev içi tadilatlar ile uğraşırken kimileri taşınmak ve özgürlüklerine ulaşmak için fırsat yaratmak isteyecekler. Geçmişte önünüze gelen ve sizin görmezden geldiğiniz bir konunun tekrara gündeme gelmesi yaşanabilir. Ev hayatınızda aile içerisinde aradığınız istikrar ve huzur çok da zor olmayabilir. Gemileri yakmadan ailenizi bir dinleyin.

YAY BURCU
Sevgili Yaylar, yakın çevre, kardeşler, iş arkadaşları gündeminiz olabilir. Bu dönem sosyal medya üzerinden daha cok paylaşım yapabilirsiniz. Plan ve projelerini destekleyen yeni gruplar içerisine girebilirsiniz. Sözleşmeler için acele etmeyin. İletişimdeki dilinizi yumuşatmanız gerektiğinin farkına varacaksınız bu yeni ay ile birlikte.

OĞLAK BURCU
Sevgili Oğlaklar kişisel para kaynaklarınıza atıf yapan bir yeni ay var. Para evinizde hareketlilik mevcut ve keyifli gelişmeler var. Yatırım yapmak, fırsatlar yakalamak söz konusu. Maaşınıza zam alabilir veya beklemedik bir para akışı yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken durum risk içeren konulardan uzak durmalısınız, gelen her teklife, içgüdüsel olarak atlayarak riskler almayın.

KOVA BURCU
Sevgili Kovalar, Bütün gezegenler burcunuzda yerleşmiş durumda. Sizin için yeni başlangıç zamanı. Uzun zamandır düşündüğünüz ama adım atmaktan çekindiğiniz adımlar için bu yeni ay size fırsatlar sunuyor. Evren size desteğini sunarken, içindeki gücü eline alman ve harekete geçmen gereken bir dönem. Fiziksel görünümünde marjinal değişiklikler bile yapabilirsin.

BALIK BURCU
Sevgili Balıklar, bu yeniay ile birlikte içe dönme ve kendi huzurunuzu arama süreciniz başlıyor. Eskiyi arkanda bırakmadan yeni başlangıçlara adım atamayacağının farkındasın ve geçmişe bir sünger çekebilmen için, arkanda bıraktığın her kes ile vedalaşman gerek. Ruhsal dünyandaki hesaplaşma kendini üzmen için olmamalı, iç gözlemin senin bu yeni ayda yeni bir pençeden bakış açın olmalı.

GÜLDEN GÜNEREN

https://www.instagram.com/gulden_guneren

23° Kova burcundaki Yeni Ay Sabian Sembolü

YAZAR : Enyy Dergi

10 Şubat 2021

ASTROLOJİ

İlgili Başlıklar


Copyright 2024